Ansamblim «Laula» — 10

Jubilejas gadā par lībiešu dziesmu ansambli stāsta tā vadītāja Dzintra Tauniņa.

Uzreiz gan jāpaskaidro, ka neesam lībietes pēc tautības, mēs tikai mācāmies lībiešu dziesmas! Tādēļ parasti koncertos piesaku īsāk: ansamblis «Laula». Esam neliela, bet stabila vienība, — pašlaik cilvēku 10, sākotnēji bijām mazliet vairāk. Doma izveidot šādu grupu radās toreizējai Kolkas tautas nama vadītājai un bijušajai sieviešu kora «Mare» dziedātājai Ritai Leitendorfai, jo «Mare» bija izjukusi. Ansambli pirmsākumos vadīja Ilona Jostiņa.

Esam meitenes labākajos gados, bet čaklākās mēģinājumu un visādu citādu norišu apmeklētājas ir gados cienījamākās dalībnieces! Savukārt jaunākajām dziedātājām līdzi nāk viņu jaunā paaudze, un tas, manuprāt, ir pats galvenais! Kopīgi suminām jubilārus, apmeklējam pirtis Kolkā un citur, braucam ekskursijās.

Allaž dziedam Lībiešu svētkos, esam uzstājušās Talsos, Ventspilī un Rīgā, 2005. gadā piedalījāmies folkloras festivālā Slovākijā. Pēdējā laikā izveidojusies interesanta sadarbība ar Kolkas amatierteātri Elmāra Ansona lugā «Stārķa matemātika», ko gada nogalē rādīs atkārtoti. Aprīlī esam iecerējušas jubilejas koncertu.

23. X Talsu tautas namā piedalījāmies saistošā pasākumā — Danču vakarā. To Talsos pirmo reizi rīkoja Lija Dunska un Talsu folkloras kopa «Tals' trimiņ». Izrīcību kuplināja viesi no Rīgas, Piltenes un Ventspils. Pārsteidza bērnu un jauniešu pulks, kas vakara gaitā aizvien palielinājās. Starp dancotājiem valdīja fantastiska kopība, jautra noskaņa. Tas palīdzēja iesaistīties dančos, atcerēties piemirstās tautas dejas un iepazīt nezināmas. Līdzīgus vakarus derētu sarīkot arī pie mums.

Dzintra Tauniņa
Foto no «Laula» albuma

Folkloras festivālā Slovākijā: no labās Anita, Inta, Kristīna, Gunta, Zanda, Dace, Mārīte un Dzintra.
Folkloras festivālā Slovākijā: no labās Anita, Inta, Kristīna, Gunta, Zanda, Dace, Mārīte un Dzintra.
23. X Talsos Danču vakarā. Pa labi no dejas vadītājas — Dace ar dēlu Tomu, Antra ar dēlu Miku
23. X Talsos Danču vakarā.
Pa labi no dejas vadītājas — Dace ar dēlu Tomu, Antra ar dēlu Miku.
You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2009/2009.10.28.ansamblim_laula_10.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki