Nāc palīgā arī tu!

Iespējams, ka, izdzirdot vārdu «Skapītis», daļa dundadznieku raustīs plecus, jo neko nebūs dzirdējuši, taču būs pietiekami daudz to, kuri teiks, ka bērnudārza ēkā blakus ieejai bibliotēkā ir neliela telpa, kurā atrodas drēbes un apavi bērniem.

«Skapītis» nav veikals, bet gan telpa, kur bez maksas varam vajadzības gadījumā sagādāt saviem bērniem drēbes un apavus, jo samērā bieži naudasmaku saturs nepavisam neiet kopā ar vajadzībām. Te puika no biksēm izaudzis, te meitai kāja nesamērīgi ātri izaugusi. Atskan arī lūgumi no «Mazās skolas»: meitenes, palīdziet, jo man te vienam zābaki galīgi cauri un siltu «pufaiku» (vējjaku) arī nav.

Nekādi brīnumaini labdari šo mazo telpu ar vajadzīgajām lietām nepiepilda. Agrāk saņēmām nelielus sūtījumus no Zviedrijas, bet pēdējā laikā — tikai no mūsu pašu ģimenēm, kas pārskatījušas savus drēbju un apavu krājumus. Arī tas prasa laiku — drēbītes un apavus salikt maisiņos un atnest uz bērnu centru «Mājas». Gadās pat tā, ka, nākot uz darbu, maisiņš jau atsliets pret durvīm. Par šiem cilvēkiem mēs patiesi priecājamies.

Lai cik sarežģītā laikā dzīvojam, citu izvēlēties nevaram. Mūsuprāt, tieši tagad izgaismojas kas ļoti svarīgs — atklājas tas, kādi patiesībā esam.

Ideja par «Skapīti» kā telpu, kuru varam izmantot tikai bērnu centra vajadzībām, nu jau sen ir sevi pāraugusi, jo katru dienu atskan kāds lūgums palīdzēt. Diemžēl arvien biežāk ir jāatbild, ka palīdzēt nevaram, jo vajadzību kļūst arvien vairāk, bet «Skapītī» lietu ir tik, cik ir.

Ļoti vēlētos ar laikraksta starpniecību vēlreiz pateikties tiem, kas jau ir palīdzējuši, un aicināt visus paskatīties, vai mājās neatrodas kaut kas jūsu bērniem vai mazbērniem nevajadzīgs, bet citiem bērniem un pusaudžiem noderīgs. Varbūt jums ir draugi vai radi ārpus Dundagas, kas arī būtu gatavi palīdzēt, jo bērni izaug, bet lietas paliek.

Ja jums ir labas idejas, ja spējat kā palīdzēt, nāciet uz bērnu centru «Mājas».

Būsim pateicīgi par ikvienu atvērtu sirdi!

Alfa Auziņa

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.01.18.skapitis.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki