Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.02.10.slitere.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Mīļie Šlīteres draugi!

Tapusi mājas lapa www.slitere.lv, kuras izveidi un uzturēšanu nodrošina biedrība «Zaļā doma» un projekts «Baltijas Zaļā josta». Jaunajā mājas lapā lasiet un skatiet jaunumus par Slīteres nacionālo parku!

Skats no Šlīteres bākas tiešraidē!

100 metrus virs jūras līmeņa, 5 kilometrus no Baltijas jūras krasta atrodas Šlīteres bāka, no kuras pārredzami Slīteres nacionālā parka meži, redzama jūra un kuģi. Lai vērotu šo plašumu, nav jādodas uz bāku. Projekta «Baltijas Zaļā josta» īstenotā iecere ļauj tiešraidi redzēt ikvienam interneta lietotājam jebkurā laikā.

Patlaban Šlīteres Zilo kalnu krauju sedz sniegs. Debesis brīžam ir pelēkas kā peles kažoks, brīžam atplaukst krāsainās mākoņu puķēs.

Vērosim dabu kopā!

To, kas notiek mežā, filmējam un labākos kadrus rādām. Pašlaik galvenie aktieri ir putni, arī ērgļi. Slīteres nacionālais parks ir iesaistījies 1976. gadā Zviedrijā ierosinātajā starptautiskajā gredzenošanas programmā. Tās mērķis ir apzināt par apdraudētām uzskatītas ērgļu populācijas stāvokli ap Baltijas jūru. Ērgļus gredzeno ar krāsainiem gredzeniem (skat. Attēlu), kas ar optisko ierīču palīdzību ir nolasāmi no attāluma. Iegūtie dati ļauj sekot putnu izplatībai, to izdzīvošanas sekmēm un citiem populāciju raksturojošiem lielumiem. Jūras ērgļu piesaistei izmanto kritušus dzīvniekus, ar kuriem tie labprāt barojas.

Latvija programmai pievienojās 1984. gadā. Gredzenu nolasīšana uzsākta Ķemeru nacionālajā parkā, Slīteres nacionālā parka speciālisti programmai pievienojās 2008. gadā. Izmantojot izdevību, nolēmām novietot kameru ērgļu piesaistes punktā, dodot iespēju arī jums ieskatīties šo lielo putnu dzīvē.

Marta Ratkeviča, projekta saziņas speciāliste

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.02.10.slitere.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki