Vai būs jauniešu centrs?

15. III ar Dundagas novada Domes priekšsēdētāju Aldonu Zumbergu, pašvaldības darbiniekiem, dažiem Dundagas vidusskolas skolotājiem un pašpārvaldes dalībniekiem tikās Valsts Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kārtības policijias priekšniece Ligita Boginska un nepilngadīgo lietu inspektori Mārtiņš Ziediņš un Jolanta Feldmane.

Par šo tikšanos uz sarunu aicināju Dundagas vidusskolas pašpārvaldes vadītāju, 12. klases skolēnu Klāvu Cirveli un pašpārvaldes dalībnieku, 11. klases skolēnu Robertu Sproģi.

Abi atzina — sēde bijusi interesanta. Klāvs uzskatīja, ka vērtīgi bijis dzirdēt domes priekšsēdētāja un pašvaldības darbinieku domas. Roberts sākumā necerēja, ka vēlāk sēde izvērtīsies tik aizraujoša. Viņu pārsteidza, ka vecāki cilvēki baidās vēlās vakara stundās no jauniešu bariņiem. Roberts un Klāvs paši kopā ar draugiem vakaros pastaigājas un uztur jautrību savā kompānijā, bet nevienu tāpēc neapdraud. Roberts aicināja neizdarīt pārsteidzīgus secinājumus — ne jau visi jaunieši, kas vakara stundās centrā turas kopā, ir bīstami. Klāvs atzinīgi novērtēja pašvaldības policijas inspektora Jāņa Simsona ieguldīto darbu, strādājot ar jauniešiem. Arī sēdē par viņu bija dzirdamas tikai labas atsauksmes.

Puiši ir pārliecināti — jauniešu centrs Dundagā ir nepieciešams, jo tad mazāk jauno cilvēku klīstu pa ielām, bet pulcētos kopā noteiktā vietā, kur labprāt uzspēlētu galda tenisu vai kādu citu galda spēli. Roberts ierosināja par jauniešu vadītāju aicināt Klāvu: viņš ir īsts cīnītājs un līderis. Taču Klāvs norādīja, ka šovasar beigs skolu un dosies studēt uz citurieni, līdz ar to palicis ļoti maz laika, lai ko kvalitatīvi varētu izdarīt. Viņš domāja, ka piemērots vadītājs ir Roberts. Bet vienalga nepieciešams arī kāds pieaugušais, kas ir uz vietas, kam ir atslēgas, kas pieskata visu. Roberts atzina — viņš varētu meklēt piemērotas telpas un domāt par jauniešu centra izveidi, taču tam nepieciešams domes atbalstam.

Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.03.18.jauniesu_centrs.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki