Uzmanīgi ar sievietēm!

Tā autors Andrejs Koreičuks nodēvējis komēdiju, ko Neatkarīgais teātris «Kabata» bija atvedis izrādīšanai Kolkas tautas namā 13. III vakarā.

Izrādes režisors un galvenās lomas — Parīzes mākslinieks Dibuā — tēlotājs bija viens no Latvijas Nacionālā teātra vadošajiem aktieriem Voldemārs Šoriņš. Viņa mīļotās sievietes atveidoja aktrises Aīda Ozoliņa, Ruta Vītiņa un Egija Missa. Lugas sižets vienkāršs, visi izrādes pārpratumi saistās ar mīlas dēkām. Aktieri darbojās brīvi un atraisīti, ar labu gaumi. Darbību papildināja muzikālie numuri, kuru autori bija pats V. Šoriņš un Imants Paura.

Skatīties bija interesanti. Ik pa brīdim amizantās situācijas izraisīja skatītāju smieklus un pat aplausus. Laikā, kad visapkārt virmo negāciju pārpilnība, izrādi var vērtēt kā ļoti noderīgu smieklu vitamīnu devu. Kāds kolcenieks atcerējās, ka pēdējo reizi profesionāls teātris Kolkā viesojies 1981. gadā, un tas esot bijis Rīgas Operetes teātris… Un, lai būtu kā īstā teātrī, tautas namā darbojās arī kafejnīca «Jaunliepas». Neparasti, bet ļoti patīkami.

Jautāju tautas nama vadītājai Inorai Spoģei, vai nebija liels risks piekrist producentes Aīdas Ozoliņas piedāvājumam atvest šo izrādi uz Kolku: «Uzdrošinājos pieņemt viesmāksliniekus no Rīgas tāpēc, ka oktobrī Dundagas amatierteātra izrāde «Aijā, žūžu, bērns kā lācis» Kolkā pulcēja vairāk nekā 100 skatītāju. Domāju, ja jau uz dundadzniekiem nāk, vai tad nu uz profesionāla teātra izrādi nenāks? Jā, riskējām, jo ar māksliniekiem bijām vienojušies par noteiktu samaksu, kas bija jāsedz tikai no biļešu ieņēmumiem, nekādu citu sponsoru mums nebija. Labi, ka uz izrādi atbrauca arī dundadznieki, citādi ar ieņēmumiem būtu kā būtu. Tas apliecināja: ja vēlamies uzņemt pie sevis profesionālus māksliniekus, mums ir jāsadarbojas ar Dundagu. Savu reizi viņiem jābrauc pie mums, savu reizi mums — pie viņiem».

Pēc izrādes aprunājoties ar aktieriem, uzzināju, ka viņi ir patiesi gandarīti par izrādi Kolkā, jo visu laiku jutuši skatītāju atsaucību un tāpēc esot bijis viegli spēlēt. Arī pats Kolkas tautas nams esot ar labu auru, un mākslinieki labprāt te atgrieztos ar kādu citu izrādi. Tādu «Kabatas» producentei Aīdai Ozoliņai netrūkstot. Ir gan jautras un mazliet skumjākas izrādes pieaugušajiem, gan arī ļoti jaukas izrādes bērniem. Viss ir mūsu pašu rokās. Ja gribēsim redzēt tepat uz vietas profesionālus māksliniekus un apmeklēsim izrādes kuplākā pulkā, sadarbība noteikti turpināsies. Ja nē, paši vainīgi.

Baiba Šuvcāne

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.03.18.uzmanigi_ar_sievietem.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki