Tikšanās ar Ingrīdu Circeni Kolkā

7. IV Kolkas tautas namā ar vietējiem iedzīvotājiem tikās 9. Saeimas deputāte, bijusī veselības ministre un joprojām praktizējošā ārste Aizputē un Kuldīgā Ingrīda Circene.

I. Circene otro reizi ir ievēlēta Saeimā no Kurzemes. Deputāte atgādināja, ka «Jaunais laiks» kā politisks spēks darbojas no 2002. gada un pirms gada tieši «Jaunais laiks» uzņēmies glābt valsti, bet atzina, ka nav pārliecināta, vai bija pareizi glābt «Parex» banku, jo tieši tad valstī sākās ekonomiskās problēmas. I. Circene izteica pieņēmumu, ka valdošajā krīzē savā ziņā vainīgs ir ikkatrs, kas ņēmis kredītus, nenovērtējot savas finansiālās iespējas. Daļēji vainīgas arī lielās bankas, reklamējot kredīta piedāvājumus un pareizi nenovērtējot iedzīvotāju iespējas.

Aplūkojot veselības aprūpi, deputāte pieskārās diviem pamatvirzieniem: neatliekamajai palīdzībai un plānveida medicīnas pakalpojumiem. Neapšaubāmi, neatliekamā palīdzība valstij ir jānodrošina visiem. Viešņa uzsvēra: «Esmu izstrādājusi būtisku piedāvājumu, lai uzlabotu veselības aprūpes sistēmu. Tāpat esmu pārliecināta, ka darbspējīgā vecumā katram, kurš spēj strādāt, ir jādod sava artava kopējā katlā — jāmaksā nodokļi. Mūsu valstī 2007. gadā nodokļu nemaksātāji bija 15– 20%, 2008. gadā — 37%, pērn — pāri par 43%. Ikvienam ir iespēja izvēlēties: maksāt nodokļus un saņemt valsts garantēto veselības aprūpi vai nemaksāt nodokļus un norēķināties par veselības aprūpes pakalpojumiem pilnā apjomā. Šajā sakarā Valsts ieņēmumu dienests gan strādā vārgi».

Baiba Šuvcāne vēlējās uzzināt, kāpēc šis dienests pienācīgi nestrādā.

I. Circene atzina, ka vismaz puse ieņēmumu valstij iet garām. «Nevar atbildīgā amatā strādāt cilvēks, kurš pats saistīts ar nelegālo tirdzniecību, kontrabandu. Ir jāsagrauj šīs sistēmas ķēde! Nepieciešamas mainīt likumus».

Domājot par slimnīcu reformu, pirmām kārtām ir jāuzlabo ceļi, lai cilvēki var saņemt medicīnisko palīdzību. Ar to reformai bija jāsākas!

Aldis Pinkens jautāja par kaimiņu novadu: «Jūs aizstāvat Mērsraga iespējas atdalīties no Rojas novada. Jūs patērēsiet laiku, mainot likumus, bet kāds būs ieguvums?»

I. Circene uzsvēra, ka daļai cilvēku šajā novadā ir nodarīts pāri, vismaz viņi tā jūtas. Demokrātiskā valstī jāļauj cilvēkiem pašiem lemt. Laiks tikt galā ar savām attiecībām ir dots — 3 gadus, līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām.

Iedzīvotāji uzdeva vēl dažādus jautājumus par kompensējamām zālēm, vakcīnām, cūku gripu… Beigās sarunas ievirzījās par «Lattelekom» pakalpojumiem, digitālo televīziju, signāla kvalitāti, dekoderiem, un šajā jomā deputātei padomu neliedza mūsu pārvaldes vadītājs A. Pinkens.

Tikšanās norisēja vienkārši un nepiespiesti. Žēl, ka bija ieradušies pamaz iedzīvotāju.

Inora Sproģe

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.04.05.tiksanas_ar_ingridu_circeni_kolka.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki