Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.05.18.stadaudzetava.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Bioloģijas stunda stādaudzētavā

11. V vidusskolas 7.b klasei bioloģijas stunda notika stādaudzētavā. Par to bija parūpējusies skolotāja Lienīte Iesalniece.

Atbildīgā par dekoratīvajiem augiem Daiga Paegleskalne skolēnus aizveda uz lauku, kur aug eglītes, un parādīja, kādi izskatās vienu, divus un trīs gadus veci stādi, kā tie jākopj. Tad visi kopā izstaigāja siltumnīcas un to apkārtni. Stādaudzētavā var apskatīties un iegādāties dekoratīvos augus vairākās krāsās, pat raibus, un dažādās formās. Tur aug dažādas egles, piemēram, lapegles, balzāma baltegle, arī priedes, tūjas, pacipreses, īves, kadiķi. Visus augus pavairo un audzē tepat. Pašlaik gan ziedēja tikai forsītija. Tās dzeltenos ziedus uzreiz varēja pamanīt. Kā norādīja D. Paegleskalne, siltākā laikā skolēni redzētu, kā sēj egles un priedes, taču šogad tas notiks vēlāk.

D. Paegleskalne parādīja arī neparastu, biezu egli, ko pirms daudziem gadiem mežā ievērojis, izracis, stādaudzētavā iestādījis un par Dundangu nosaucis cienījamais dundadznieks Vilnis Mitlers. Tieši V. Mitlers 1963. gadā iedibinājis stādaudzētavu un joprojām šad un tad atnāk palūkoties uz savu lolojumu. Kopš 2001. gada stādaudzētava pārgājusi zemnieku saimniecības SIA Jaunemari īpašumā. Tad šeit parādījušies arī dekoratīvie augi.

Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.05.18.stadaudzetava.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki