Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.05.19.pateiciba.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Pils dārgumu lādes bagātība

15. V ar daudzveidīgu programmu vietējos un ciemiņus priecēja kārtējā Pils diena.

Pateicība

saule mani mīl

laikam tāpēc ka
dots devējam dodas
saule mani mīl
nāk tepat blakus pie rokas

Vislielākā pateicība visiem Pils dienas svētku rīkotājiem, brīvprātīgajiem darbiniekiem, daudzo pasākumu un koncertu dalībniekiem par nesavtīgu darbošanos, palīdzību un devumu, lai Pils dārgumu lāde būtu pilna līdz malām un vēl birtu pāri!

Pils direktore Baiba Dūda un Kultūras centra vadītāja Smaida Šnikvalde

Šķiet, ka izdevās teju viss. Pat lietus sāka līt tikai tad, kad āra norises jau bija beigušās. Sākumā vēl māca bažas, vai būs gana apmeklētāju, vai jaukais laiks neaizvilinās un mazdārziņiem un Talsu ralliju. Taču pat vēlīnie programmas numuri pulcēja daudz skatītāju. Acīmredzot Pils diena beidzot nostiprinājusies ļaužu apziņā kā stabila vērtība. Kā krāšņs gobelēns ar pamatrakstu, kurā katru gadu tā iecerētāji iepin jaunus un jaunu metus. Acīmredzot arī mērķtiecīgā svētku daudzināšana sasniegusi ausis, acis, prātus un pat sirdis. Par to visu paldies Pils izrīcības dāmām jeb Baibai un Smaidai ar viņu kuplo palīgu saimi.

Bet no dārgumu lādes katrs varēja iegūt pēc savas gaumes un patikšanas: gan tirgus andeles smeķi, gan barona svītas gājiena spozmi pa saviem īpašumiem, gan bērnudārza «Kurzemīte» ceļojošā teātra «Trubadūrs» saulaino uzstāšanos, gan praktiski izmēģināt spēku, veiklību un veiksmi dažādās sportiskās nodarbēs, gan nobaudīt bukstiņu biezputru laukumā pie pils, gan ielūkoties ķēķī pils pagrabā, iztēlojoties — vai tur ar laiku nevarētu iemitināties jauka vasaras kafejnīca?

Ervīna Kristiņa,Daigas Muželovskas un Danas Rozenbergas foto

Kur nu vēl puķu darināšanas darbnīca, lielu un mazu duņdžiņu radošās pašizpausmes uz brīvās skatuves pils pagalmā, fotoorientēšanās, Baltijā lielākas pastāvīgās medaļu ekspozīcijas kārtējā papildināšana, — mākslinieki Jānis Strupulis un Jānis Mikāns jau kļuvuši par Pils dienu neatņemamiem viesiem un labvēļiem!

Pārpildītu pils lielo zāli pieskandēja gan pašu dundadznieku priekšnesumi, gan Liepājas Zvanu ansambļa «Campanella» koncerts. Tie, kas nedzirdēja zvanu skaņas, savā dzīvē daudz zaudējuši. Taisnība, tikai pagaidām, jo ansambļa vadītāja atzinās mīlestībā mūsu pusei, un iespējams, ka otrā uzstāšanās Dundagā nepaliks pēdējā.

Savdabīga bija modes skate «Pils teiks pa priekš, drāns no pakaļ», kas asprātīgi apvienoja Dundagas klasiskās teikas ar modes parādi un mūziku. Daudzi leģendārie tēli bija atdzīvojušies, un to uznācienu pa mēli pavadīja atbilstoša mūzika. Tā varējām redzēt gan cūkas, gan ganiņu, gan pils zvanu, gan pils sienu, kas vēlāk skatītāju balsojumā ieguva pirmo vietu, gan pašu Zaļo jumprava un pat to vietu, kur tieši pārlieku ziņkārīgā jauniete iemūrēta.

Radoši uzstājās mūsu improvizācijas teātris, un jauniešu asprātīgās izdarības pamīšu mijās ar pašdarbnieku priekšnesumiem visādām gaumēm, — jauniešu deju grupas «Sensus» mūsdienīgos ritmus nomainīja ansambļa «Sendienas» izjustais sniegums, pārliecinoši izskanēja Dundagas pagasta jauktā kora spēcīgās balsis. Vērtība par sevi bija Kolkas zvejnieksievu dziedāšana latviešu un lībiešu valodā. Taisnību sakot, nebija jau tikai sievas vien, savu sitaminstrumentu sparīgi rībināja arī talantīgais jaunietis Matīss Stīpnieks.

Visus priekšnesumus un izrīcības ne apskatīt, ne nosaukt! Ieguvēji bija visi — svētku veidotāji, izpildītāji, skatītāji un klausītāji, un dārgumu lādes raibumā brīžam vairs nevarēja saprast, kurš ir kurš.

Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.05.19.pateiciba.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki