Vizīte Vālas pašvaldībā Ungārijā

Aprīlī novada dome no Latvijas vēstniecības Ungārijā saņēma priekšlikumu veidot sadarbību ar Vālas (Vál) pašvaldību un nolēma iepazīt ungāru tautas kultūru, tradīcijas, kā arī veidot sadarbību starp iestādēm. Līdz šim šāda pieredze ir ar ziemeļu valstīm Dāniju un Zviedriju.

Jānoša Vajdas muzejā

No 14. līdz 17. V mūsu nelielā delegācija, novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Pirvits, Līvu fonda valdes loceklis Jānis Mednis un šo rindiņu autore, viesojās Ungārijā. Jau no pirmajiem tikšanās brīžiem ungāri pārsteidza ar viesmīlību un sirsnību. Tā kā viens no galvenajiem brauciena mērķiem bija lībiskā tēma (kā zināms, lībiešus un ungārus vieno kopējas valodas saknes), Jānis Mednis to nenogurstoši daudzināja. Ja ungāri līdz šim nebija iedziļinājušies mūs vienojošajā saiknē, tad tagad viņu interese nenoliedzami būs pastiprinājusies. Iepazīstot pašvaldību un tās cilvēkus, kļuva skaidrs, ka viņu mērķis ir iepazīt līdz šim nezināmu tautu un tās kultūru, jo neviens no satiktajiem Latvijā vēl nav bijis.

Divās dienās mūs iepazīstināja ar svētku tradīcijām, tautās iemīļotām sadzīves dziesmām, izrunas īpatnībām, — jāpiebilst, ka valoda ir gana sarežģīta! Apmeklējām Bēthovena muzeju, bērnudārza muzeju, otru lielāko baznīcu Eiropā, ugunsdzēsēju depo, kas apkalpo sešus reģionus, ļoti lielu un greznu mednieku namu.

Vālas pašvaldību piemeklēja spēcīga vētra ar lietu un plūdiem, kuru ierobežošanai liecinieki bijām arī mēs. Tas lika grozīt arī sākotnējos plānus. Izbaudījām laika apstākļu kaprīzes pilnā mērā, jo vienīgais transporta līdzeklis, ar kuru varējām nokļūt mūsu nakšņošanas vietā rančo, bija mums labi pazīstamā Ņiva. Redzot applūdušo skolas stadionu, neviļus acu priekšā bija Kolkas stadions pavasarī.

Īsajās ciemu dienās mēģinājām izzināt pašvaldības administratīvo uzbūvi un iespējamos sadarbības virzienus, par ko vairāk varēsim spriest, kad ungāru delegācija būs iepazinusi mūsu pašvaldību. Domāju, ka esam viņus ieinteresējuši un varēsim sagaidīt ciemos pie sevis.

Liela atzinība par vizītes rīkošanu Latvijas vēstniecei Ungārija Veronikai Ertei, kas nodrošināja gan mūsu sagaidīšanu, gan iepazīstināja ar Budapeštas ievērojamākajām vietām, gan bija kopā ar mums Vālas dzejniekam Jānošam Vajdas veltītajos kultūras pasākumos. Bet galvenais — mūsu un ungāru starpā izveidojās patiesi sirsnīgas attiecības.

Sandra Kokoreviča, kancelejas vadītāja

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.05.25.ungarija.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki