Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.06.16.penionari2.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Pa Kurzemi

10. VI Dundagas pensionāri atkal devās izbraukumā.

Vispirms apskatām eleganto Rūmenes muižu Kandavas novadā. Īpašnieks — ārzemju latvietis Justs Karlsons — atjaunojis brīnišķīgu jaungotikas celtni, dzimtas satikšanās vietu. Tā izveidota arī kā Hotel Bergs vasaras rezidence, ko izīrē korporatīviem pasākumiem, konferencēm ar nakšņošanas iespējām.

Kungu māja celta pēc Teodora Zeilera projekta. Astoņus hektārus lielo muižas ainavu parku ar 364 retiem kokiem plānojis ainavu arhitekts Georgs Kufalts. Katru otro ceturtdienu muižas durvis ir atvērtas publiskai apskatei, un to der izmantot!

Aina mūs izglīto, vedot pie bijušas dundadznieces Māras Bergmanes Rendas pagasta Upmaļos. Izstaigājam augu takas Īvandes upītes krastā, smaržojam garšaugus dārzā un klausāmies stāstu par augu vēsturi un izmantošanu tautas dziedniecībā. «Augi ir dzīvi, tiem piemīt saprāts un inteliģence. Draudzējies ar tiem, runā un jautā pēc padoma», saka Māra. Neskaitāmas tēju pakas aizceļo uz mūsu autobusu.

Tad Aina mūs pabaro kafejnīcā Pie Abavas ar paša īpašnieka audzēto austersēņu zupu. Pēc tam skatām Riežupes smilšu alu, kas ir raktas triju paaudžu garumā. Izstaigājam 460 metrus un jūtamies enerģijas pilni, ar cerību, mīlestību sirdī un ticību sev.

Aina mūs arī lutina. Kūku un konditorejas cehā Priednieki Rumbas pagastā nogaršojām medus, šokolādes un biezpiena kūkas. Par gardāko atzīstam pēdējo, jo tai biezpiens un krējums atceļojis no Dundagas.

Pēdējā pietura Sabilē. Apbrīnas vērts ir Kučeres kundzes roku darbs — Leļļu šovs. Tur redzam arī vēstures liecības, sadzīves priekšmetus — vecu veļas mašīnu, zāģus, transporta līdzekļus, friziera amata rīkus, apģērbus. Paldies darbīgajai kundzei par azartu! Un Ainai — par tik piepildītu dienu!

Ārija Jāvalde

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.06.16.penionari2.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki