Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.07.05.knipelesana.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Knipelētas mežģīnes un apgleznoti lakati

No 2. līdz 17. VII pilī būs skatāma brēmenietes Kristas Litjenas (Christa Lütjen) tradicionālu un modernu knipelējumu un viņas ilggadējās paziņas, usminieces Ilzes Spriņķes apgleznoto zīda lakatu izstāde.

Piektdien, 9. VII plkst. 11.00 tikšanās ar abām rokdarbniecēm.

K. Litjena dzimusi 1937. gadā Tīringenē (Vācija). Rokdarbi ir viņas vaļasprieks. Samērā vēlu sastapusi skolotāju, kas ierādījusi knipelēšanas noslēpumus, taču šī nodarbe kļuvusi par Kristas nopietnu aizraušanos nu jau gandrīz 20 gadus. Brēmeniete darina modernas mežģīnes, iekļaujot neparastus materiālus, kā vara stiepli, pērles, ahāta šķembas, arī koka mizu.

K. Litjena daudzus gadus piedalās muzeja dienās novada muzejā Sīkē (Syke) netālu no Brēmenes. K. Litjena labprāt rāda knipelēšanu un aicina līdzdarboties. Sevišķi ātri pavedienu krustošanas principu aptver bērni, ar patiesu lepnumu rādot pašu paveikto. Arī šajā izstādē pilī pieejami materiāli praktiskai darbībai.

Ilze Spriņķe dzimusi 1959. gadā, strādā par vācu valodas skolotāju Ugāles vidusskolā. Ar zīda apgleznošanu I. Spriņķe iepazinusies pirms diviem gadiem Usmas sieviešu klubiņa rīkotās nodarbībās. Tagad šis vaļasprieks papildina otru Ilzes aizraušanos — biškopību. Līdz šim usminiecei bijušas izstādes Usmā un Ugālē, bet lakati un šalles ir aizceļojušas arī uz tālākām zemēm, gūstot pat musulmaņu kultūras piederīgo ievērību.

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.07.05.knipelesana.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki