Dundaga Latvijas šaha kartē

No 9. līdz 11. II pilī jau piekto reizi notika vietējais atklātais čempionāts šahā «Dundagas torņi», pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu.

Trīs dienās 41 dalībnieks sacentās atklātajā turnīrā un 26 — ātrspēlē. Pirmajā pārāks par sāncenšiem bija meistarkandidāts Verners Putka no Ogres, bet ātrspēlē — FIDE meistars Andris Starostīts, kas bija mērojis vistālāko ceļu — no Rēzeknes. Ciemiņi bija iepriecināti par sacensību raito norisi, ko nodrošināja tiesnese no Liepājas Gaļina Sudmale, un labajiem sadzīves apstākļiem. Jūlija tveicē patīkami vēsā pils ir īsti piemērota karstajām šaha cīņām!

Noslēgumā balvas stiprākajiem pasniedza čempionāta labvēļi, bijušais pagasta vadītājs Gunārs Laicāns un politiķis Kārlis Šadurskis. Šadurska kungs dalījās atmiņās par savu tēvu, ievērojamo šaha pedagogu Pēteri Šadurski, kas izaudzinājis vairākas šahistu paaudzes. Neviena jaunā šahista izaugsme nav iedomājama bez skolotāja, trenera nesavtīga darba. Tāpēc svarīgi atcerēties un godāt bijušo paaudžu veikumu, lai šaha dzīve Latvijā būtu jēgpilna un turpinātos.

Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.07.13.torni.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki