Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.09.02.skola_sakas.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Skola sākas!

Ar spožu septembra sauli iesākās jaunais mācību gads Dundagas novadā.

Visvairāk skolasbērnu pulcējās pie Dundagas vidusskolas. Novada domes priekšsēdētājs Aldons Zumbergs, apsveicot visus skolas saimei piederīgos, īpaši uzrunāja pirmziemniekus, kas šo brīdi gaidījuši septiņus gadus. Arī direktore Aiga Štrausa mīļi sveica «pirmiņus», novēlot veiksmi jaunajā dzīves cēlienā. Domes priekšsēdētājs nolasīja atzinību vidusskolas korim par sekmīgu līdzdalību Skolēnu dziesmu un deju svētkos un Valsts prezidenta Valda Zatlera vēstuli — pateicību diriģentiem, ko saņēma mūsu vidusskolas kora diriģente Dace Šmite.

Vasara aizsteigusies pārāk ātri, bērni brīvlaikā paaugušies, noilgojušies cits pēc cita un gan jau arī pēc skolas. Tas izskanēja pašu skolēnu un pieaugušo runās.

Tad no logiem uz jumtiņa virs mācību iestādes ieejas parādījās divi Rudentiņi, kas pēc brīža ar rudens veltēm apdāvināja klātesošos, lai būtu spēks ilgstošajam darba cēlienam. Īpaši tas vajadzīgs devītajiem, divpadsmitajiem un pirmziemniekiem. Skola saka paldies Rudentiņu atbalstītājiem — z/s «Gavsene», z/s «Strautiņu Pelītes» un viesu namam «Krūziņi».

Un tad jau kā ierasti divpadsmitie ņēma pie rokas pirmklasniekus, lai viņus vestu uz pirmo stundu.

Pēc tam desmitie pulcējās uz stundu Kubalu skolā–muzejā, savukārt luterāņu baznīcā divos svētbrīžos skolēnus, skolotājus, mammas un vecmāmiņas uzrunāja mācītājs Armands Klāvs. Bija gan aizlūgums par nākamo mācību gadu un visiem tā dalībniekiem, gan dziesmas, pašam Armandam spēlējot ģitāru, un vēl — divi novēlējumi. Pirmais — iepazīt un uzticēties Dievam, otrais — mācīties pacietību. Kad kaut ko iestādām vai iesējam, nevaram cerēt uz augļiem nākamajā dienā. Raža jāgaida krietni ilgi. Līdzīgi ir skolā.

Lai izdodas labi iesēt un kādreiz arī sagaidīt krietnu ražu visiem novada izglītības jomas kopējiem — skolotājiem, skolēniem un vecākiem!

Zinību diena 2010 Kolkas pamatskolā

Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.09.02.skola_sakas.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki