Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.09.14.dzejas_dienas_liepaja_un_dundaga.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Dzejas dienas Liepājā un Dundagā

Dzeja ir krāsu, smaržu un attiecību vibrācija gaisā. Vajag jūtīgu garu to uztveršanai. Tā saka māksliniece Velga Eizenberga. Par to septembrī pārliecinājāmies gan Liepājā, gan Dundagā.

Septembrī, laikā, kad Latvijā risinās Dzejas dienas, Liepājā pulcējās ar literatūru saistītie un rakstīšanas atbalstītāji no visas Kurzemes. Kurzemē Dzejas dienas kopš 1999. gada katru gadu notiek citā pilsētā. Šoreiz Liepājā uz promenādes skatuves izskanēja dzeja, ko lasīja no Kurzemes novadiem atbraukušie dzejnieki.

Liepājas Universitātes rīkotajā seminārā «Autors. Teksts. Lasītājs» piedalījās viesi — Māris Rungulis, Guntars Godiņš un Arvils Vigulis. Redzot un dzirdot autorus, radās vēlme iepazīt arī viņu daiļradi. Uzmanību piesaistīja domas — brīvie asociāciju lauki, par pasacīto un nepasacīto dzejā, zemtekstu un zemdegām.

Savukārt mūsu novadā, Valpenē un Kubalu skolā, 12. septembrī piepildījās dzejnieces Maijas Laukmanes izlolota iecere — sapost Krišjāņa Barona mātes Enģeles Baronas un citu radinieku kapavietas. Pēc tam izskanēja dzejas lasījumi pie Valpenes piramīdas, bet pasākuma turpinājums — Kubalu skolā. Ivara Abaja stāstījumu par skolu un Ernestu Dinsbergu vainagoja ugunskurā vārīta dzejas zupa, tēja un gardas plātsmaizītes noslēgumā. Liels paldies Guntai un Ivaram Abajiem un Gunitai Tropiņai par uzņemšanu un dzejniecei Maijai Laukmanei par neapsīkstošo enerģiju turēt kopā Talsu, Rojas un Dundagas novada dzeju rakstošos!

Laila Pabērza, Zigurda Kalmaņa foto

Vairāk lasiet septembra «Dundadzniekā».

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.09.14.dzejas_dienas_liepaja_un_dundaga.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki