Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.10.04.kirbji.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Viss par ķirbi

23. IX burvīgi rudenīgā dienā Dundagas novada «Amaļu» saimniecībā pie saimnieces Edītes Seipules notika seminārs «Ķirbis veselīgam uzturam un tā audzēšanas pamatprasības».

Seminārs izvērtās tikpat vispusīgs un krāsains kā pats ķirbis. Arvien biežāk dzird runājam par ķirbja veselīgajām īpašībām, un ne velti. Tajā ir ļoti maz kaloriju, toties ir daudz vitamīnu, kālija, šķiedrvielu un beta karotīna. Ķirbis arī lieliski aizsargā no veselībai kaitīgajiem oksidantiem, tajā ir daudz nepiesātinātās augu eļļas, kas ir E, A, B un C vitamīnu avots. Izmantojama ir ne tikai ķirbja «miesa», bet arī sēklas un pat miza. Turklāt ķirbis ilgi glabājas!

Interesenti guva vērtīgas ziņas — par īsto mēnesi, kad sēklas modināt, kā stādu pārstādīt, par ķirbim vajadzīgajām barības vielām, mēslošanu, laistīšanu un, visbeidzot, par šķirņu lielo klāstu un milzīgo kulinārijas bagātību. Saimniece dāsni dalījās pieredzē un padomos.

Degustācija sagādāja īstu piedzīvojumu garšu kārpiņām. Svaigs, neapstrādāts ķirbis ir neparasti gards, ja zini, kura lielās ogas šķirne ēdama svaigā veidā. To atzina pat tie, kas sevi dēvē par ķirbju neēdājiem. Burvīgas ir ķirbju picas, ķirbi izmantojot par picas pamatni. Labi garšo arī vienkārši cepts ķirbis, bet vēl jau ir iespēja pagatavot pildītus ķirbjus, zupas, sacepumus, kotletes, pankūkas, saldos ēdienus un vēl dažādus kulinārijas brīnumus.

Katrs dalībnieks varēja saņemt sev noderīgas ziņas un iegādāties ķirbju un tomātu sēklas, nu jau zinot, kā tas garšos, cik tas vērtīgs, kam labāk piemērots un kā tas izskatīsies.

Semināra izskaņā ikviens atzina, ka ir pārsteigts par tik lielu jaunumu bagātību un, šķiet, katram radās pārliecība, ka ķirbis dara brīnumus!

Paldies «Amaļu» saimniecei Edītei, lai pietiek spēka un darbi sokas!

Ilze Šteine, Dundagas novada lauku attīstības speciāliste

arhivs/vecas_zinas/2010/2010.10.04.kirbji.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki