Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.10.20.gipkas_dievnama.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Svētki Ģipkas dievnamā

9. X ar altāra, kanceles un ērģeļu iesvētīšanu, skaistu koncertu, smaržīgiem ziediem, apsveikumiem, dāvanām, laba vēlējumiem un daudziem viesiem atjaunotais Ģipkas luterāņu dievnams nosvinēja 150. jubileju. Par svētkos piedzīvoto stāsta dundadzniece Ieva Freimute.

Skaisti atjaunotā Ģipkas baznīca tiešam ir kā brīnums. Zinot, kā dievnams tapis no jauna, un redzot, kāds tas tagad izskatās, nāk prātā 127. psalma vārdi: «Ja Tas Kungs namu neuzceļ, tad darbojas velti, kas gar to strādā».

Arī svētki bija ļoti skanīgi un priecīgi. Kalpoja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, Piltenes iecirkņa prāvests Valters Ozoliņš, Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes baznīcas mācītājs Jānis Ginters un Dundagas, Ģipkas mācītājs Armands Klāvs. Dievnamu pieskandēja no Anglijas atvestās un tepat restaurētās ērģeles, ko dievkalpojumā spēlēja Talsu luterāņu draudzes ērģelnieks Raimonds Felšs, bet svētku noslēgumā — Rīgas Doma ērģelniece Larisa Bulava. Skanēja vareni! Dievnamā sapulcējušos iepriecināja arī Talsu luterāņu draudzes ansambļa Sanctus dzidrais dziedājums, kas lika pat aizdomāties par to, kā mēs dziedāsim kopā ar eņģeļu kori debesīs.

Ģipkas luterāņu draudzes priekšnieks Valdis Rande pateicās visiem, kas bija ziedojuši dievnama atjaunošanai. Viņš izteica vēlēšanos draudzēties ar 2 luterāņu draudzēm: dundadzniekiem un rīdziniekiem no Jaunās Svētās Ģertrūdes baznīcas.

Jauks bija mācītāja J. Gintera vēlējums. Viņš sacīja, ka Rīgā kādreiz bijusi tikai viena Svētās Ģertrūdes baznīca, taču, tā kā šis dievnams kļuvis par šauru, netālu uzcelta vēl viena Svētās Ģertrūdes baznīca, un tā senākā baznīca kļuvusi par Veco Svētās Ģertrūdes baznīcu, bet jaunākā — par Jaunās Svētās Ģertrūdes baznīcu. To pašu viņš vēlēja arī Ģipkai: lai atjaunotais dievnams kļūtu par mazu kupli apmeklētā dievkalopojuma dēļ un nāktos celt vēl vienu luterāņu baznīcu. Tad būtu Vecā Ģipkas baznīca un Jaunā Ģipkas baznīca.

Uzklausīja Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.10.20.gipkas_dievnama.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki