Pasaku festivāls vidusskolā

Dundagas vidusskolas teātra kolektīvi iestudē uzvedumu «Tas notika tā…» pēc ebreju un latviešu pasaku motīviem. Uzveduma scenāriju veidojusi un iestudējusi režisore Vaira Kamara.

11. XI plkst. 12.00 Dundagas pilī notiks uzveduma pirmizrāde, pārrunas par pasakām un Ilānas Lisagoras un Irēnas Vorkales pasaku ilustrāciju izstāde.

12. XI plkst. 12.30 uzvedumu rādīs Ventspils jaunrades namā.

Projektu «Latvijas tautu pasaku festivāls» īsteno biedrība «Goraļ» kopā ar Dundagas vidusskolu un ar Tieslietu ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

Programmā arī sarunas par pasaku pasauli, kuras vadīs rakstniece Laimdota Sēle, un tiks rādīta mākslinieku pasaku ilustrāciju izstāde.

Ceram, ka projekts «Latvijas tautu pasaku festivāls» dos nepieciešamo pamatu pilsoniskas sabiedrības stiprināšanai un veicinās sabiedrības integrāciju.

Pasakas kopš neatminamiem laikiem ceļojušas pa pasauli kopā ar cilvēkiem un, nokļūstot citā zemē, ietērpušas tās zemes apģērbā un apavos, sākušas runāt tās zemes valodā. Tā arī latviešu pasaku krājumos ienākuši un iedzīvojušies tēli, kas dzimuši tālu no Baltijas, piemēram, Vidusjūras krastos.

Mēs ceram, ka, iepazīstoties ar ebreju pasakām Pasaku festivāla pasākumos un salīdzinot šīs pasakas ar latviešu pasaku tēliem, latviešu bērniem kļūs saprotamāka ebreju tautas vēsture Latvijā.

Gaidām jūs pasākumā!

Ilāna Lisagora, projekta vadītāja
Tālr. 29415278, epasts: lisagor@inbox.lv

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.11.09.pasakas.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki