Iesaistīsim 18. novembra svinēšanā draugus, kaimiņus un garāmgājējus!

3 darbi Latvijai

Domubiedru grupa «3 darbi Latvijai» aicina turpināt pagājušajā gadā sākto 18. novembra svētku tradīciju – visiem, kam Latvija sirdī ir mīļa, pulksten 21.00 pēc Latvijas laika kopīgi dziedāt Latvijas himnu «Dievs, svētī Latviju!».

Papildus tam arī šogad ikviens aicināts vēlēt Latvijai labu, ierakstot savus novēlējumus portālā www.3darbi.lv. Norādot savu vārdu, reģionu un vecumu, datorprogramma šo informāciju automātiski pārveidos Lielvārdes jostas zīmēs, kuras, liekot kopā, 18. novembrī veidos unikālu labo vārdu apkopojuma jostu. Tāpat arī šogad tiks izveidota vienotā visu labo vēlējumu zīme, kas būs pieejama jau 19. novembrī. Visas skolas tiek īpaši aicinātas ierakstīt savus vēlējumus, jo vienotās labo domu zīmes būs pieejamas arī katrai skolai atsevišķi.

Kā jaunu tradīciju domubiedru grupa «3 darbi Latvijai» piedāvā Lielzupas gatavošanu, iesaistot visus tuviniekus, kaimiņus un ciemiņus, kas sanākuši uz himnas dziedāšanu. «18. novembris var būt diena, kad ikviens satiek savus tuvos un mīļos cilvēkus. Lai paildzinātu kopā būšanas brīdi, aicinām kopīgi vārīt Lielzupu. Katrs ciemiņš atnes kādu no zupas sastāvdaļām, tikmēr mājas saimnieks ir atbildīgs, lai zupā būtu viss nepieciešamais un netiktu sajaukts kaut kas nesaderīgs. Tādējādi ikviens iesaistās Lielzupas gatavošanā. Tas ir process, kas rada kopības izjūtu. Tieši tādu, kāda nepieciešama valsts svētkos», stāsta Mārtiņš Martinsons, viens no Lielzupas idejas autoriem.

Tāpat arī aicinām sveikt Latviju ar gaismu, iededzot svecīti logā vai veidojot gaismas skulptūras pilsētu laukumos. Kad pērn iesākām kustināt Latvijas dzimšanas dienas svinību tradīciju, mēs uzstādījām ambiciozu mērķi — lai 2018. gadā ikviens zinātu un sajustu, kā svinēt neatkarības dienu. Lai mums būtu kopīga tradīcija un kopības izjūta. Mēs priecājamies, ka cilvēkiem patīk šī doma – mācīties svinēt. Nākamais solis ikvienam no mums ir paņemt aiz rokas savu kaimiņu, kolēģi un vienkāršu garāmgājēju, iedvesmot svinēšanai arī viņus.

Plašāk par ierosmi «3 darbi Latvijai» un to, kā Latvijas novados svinēs 18. novembri, skatīt www.3darbi.lv.

Ināra Kehre

Tālr. 29616900

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.11.16.iesaistisim_18._novembra_svinesana_draugus_kaiminus_un_garamgajejus.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki