Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.11.23.valsts_svetkos.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Valsts svētkos

Vienā laikā, 18. XI, plkst. 18.00 gan Dundagas pilī, gan Kolkas tautas namā notika Latvijas dzimšanas dienas svinības un novada labāko ļaužu godināšana.

Gan Dundagā, gan Kolkā atskanēja valsts himna, Kolkā arī lībiešu himna. Uzrunas teica novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Pirvits — Dundagā un priekšsēdētājs Aldons Zumbergs — Kolkā.

Ar muzikāliem sveicieniem iepriecināja novada pašdarbnieki. Dundagā īpaši jāuzteic vidusskolas jauktais koris, kura atskaņotais Ulda Marhilēviča un Guntara Rača dziesmu cikls «Gaismas atgriešanās» līdzinājās muzikālam iestudējumam. Par to paldies diriģentei Dacei Šmitei un režisorei Vairai Kamarai!

Pils direktore Baiba Dūda un S. Šnikvalde bija parūpējušās par jaunu skatuves iekārtojumu: tās aizmugurē redzamais stilizētais Latvijas karogs izskatījās gana priecīgs, jo bija izrotāts atbilstoši Latvijas dzimšanas dienai.

Kolkā diena sākās ar ekumenisko dievkalpojumu un Līvu karoga iesvētīšanu. Valsts svētku pasākumā visbrašāk izskanēja pūtēju orķestra muzicēšana Viestura Rēriha vadībā. Jāuzsver arī vietēja luterāņu draudzes mācītāja Aināra Kostandas vadītā lūgšana svinību iesākumā, kā arī apbrīnojamā iekļaušanās laikā, kas ļāva tieši plkst. 21.00 nodziedāt «Dievs, svētī Latviju!» vēlreiz — kopā ar latviešiem visā pasaulē. Latviskā, apliecinošā noskaņā pagāja Vītolu ģimenes koncerts.

Abos novada centros sveica novada labākos ļaudis, kuru devumu bija novērtējuši pārējie novada iedzīvotāji un deputāti: Dundagā Daci Treinovsku, Agnesi Neparti, Gunti Kārklevalku, dzejas izrādes «Sibillas diena» radošo grupu, «Jumaru» saimi, Dundagas Mākslas un mūzikas skolas audzēkni Lieni Rumpi un viņas skolotāju Daci Čoderu, savukārt angļu valodas skolotāja Andra Grīvāne saņēma «Swedbank» apbalvojumu kā «Labākā novada skolotāja».

Kolkā sveica drosmīgo jaunieti Edgaru Šteinu, gada jaunieti Elīzu Sakniņu, «Sibillas diena» radošo grupu, Baibu Šuvcāni un Mārīti Zandbergu — balvas «Par mūža ieguldījumu savam novadam» ieguvēju.

Dundagā svētku noslēgumā uz lielā ekrāna klātesošie aplūkoja nesen apstiprināto novada ģerboni.

Diāna Siliņa un Alnis Auziņš
Andra Kārkluvalka foto

Vairāk «Dundadzniekā»!

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.11.23.valsts_svetkos.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki