Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2010/2010.12.01.talka_pareizticigo_baznica.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Talka pareizticīgo baznīcā

13. XI notika talka apustuļiem pielīdzināmo Konstantīna un Helēnas baznīcā Dundagā.

Dundagas pareizticīgo draudze dibināta ap 1900. gadu. Baznīca celta par draudzes un Ernsta Valtera līdzekļiem, iesvētīta 1911. gada 18. decembrī. Baznīca piebūvēta skolas ēkai galā. Tā ir uz laukakmeņu pamatiem celta koka būve ar skaidu jumtu un tornīti, kas ir netipiski pareizticīgo baznīcām. No 1939. līdz 1942. gadam Dundagas, Talsu, Ķūļciema, Kolkas un Valdemārpils draudžu pārzinis un Jelgavas prāvesta vietas izpildītājs ir priesteris Jānis Garklāvs.

Padomju varas gados baznīcu slēdza, un tā stipri cieta no bezdievju rokām.

Uz Liepājas apriņķa prāvesta virspriestera Nila Druvaskalna aicinājumu strādāt baznīcas labā atsaucās Ventspils Svētītāja Nikolaja baznīcas draudzes locekļi, Kolkas Kristus Piedzimšanas, Talsu Svētās Trijādības un Rīgas Debesbraukšanas baznīcas draudžu locekļi, kā arī visi, kas vēlējās dot savu artavu nozīmīgajā pareizticīgo svētuma atjaunošanas darbā. Talcinieki sakopa baznīcas apkārtni, aiztaisīja lielo caurumu jumtā. Baznīcā ir vajadzīgs kapitālais remonts, tādēļ dievkalpojumu noturēšanai izdevās sagatavot telpas garīdzniekam paredzētajā mājā. Turpmāk reizi mēnesī tur tiks kalpoti aizlūgumi un būs iespēja tikties ar virspriesteri Nilu Druvaskalnu.

Jāpiebilst, ka Jānis Garklāvs 1944. gadā emigrēja no Latvijas, izglābjot no bezdievju rokām lielu svētumu — Tihvinas Sv. Dievmātes ikonu — un aizvedot to uz Ameriku. Tur Jāni Garklāvu 1955. gadā iesvētīja par arhibīskapu. 2004. gada 21. jūnijā ikona atgriezās Latvijā un pēc divām dienām — Tihvinas klosterī.

Nils Druvaskalns

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.12.01.talka_pareizticigo_baznica.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki