Prieks par «Pelēko namiņu»

Dundagas bērnudārza grupā «Spārītes» iestudējām Margaritas Stārastes pasaku «Pelēkais namiņš», ar ko bērni priecēja citus mazuļus, vecākus un Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) iemītniekus.

Vai tu zini, kas ir Latvija?
Tā ir zeme — mana Dzimtene.
Vai tu zini, kas ir Dzimtene?
Tā ir vieta, kur es piedzimu…

Tā ir mana māja, ģimene, pa vidu — es pats.

17. XI mūsu grupā bija jūtama pirmssvētku gaisotne. Bērni satrauktām sirsniņām gaidīja brīdi, kad zālē, kur bija sapulcējušies pārējo grupu bērni un darbinieki, varēs parādīt pašu iestudēto M. Stārastes pasaku.

Vispirms kopīgi nodziedājām Latvijas himnu. Tad mazie aktieri, pārvērtušies par dažādiem dzīvnieciņiem, steidzās uz pelēko namiņu, kur visi dzīvoja mīļi un draudzīgi. Tikai sagadījās tā, ka āzītim Baltēnam bija apnicis būt paklausīgam, un viņš sāka darīt visādas nerātnības, piemēram, apgāza Pīļu Pēkas zupas katlu, trenkāja cālēnus pa pagalmu.

Izrāde bija interesanta, jo pat paši mazākie skatītāji vēroja mūs un uzmanīgi klausījās.

Arī mūsu grupas vecāki vēlējās redzēt savus mazos aktierus. Tad iepriecinājām vecākus, pirms sapulces viņiem parādot «Pelēko namiņu». Šoreiz mazie aktieri jutās drošāki, jo mammas un tēti ir viņu drošais balsts.

Sakāmvārds māca: «Neturi sveci zem pūra!» Tāpēc pirms Adventa laika, kad teju teju sāksies ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam, nolēmām apciemot VSAC iemītniekus un kā dāvanu aizvest šo pasaku.

VSAC šoferis mūs lepni aizvizināja uz pansionātu, kur sagaidīja darbinieki un iemītnieki. Zāle pildīt pildījās ar cilvēkiem.

Ne velti saka — mazi bērni prot aizskart jebkuru sirdi. To patiešām piedzīvojām. Pēc izrādes cilvēku acīs mirdzēja prieka un laimes asaras. Skaļie aplausi liecināja, ka izrāde tiešām patikusi. Apsolījām viņus apciemot atkal. VSAC darbinieces mazajiem aktieriem bija sarūpējušas lielas salduma tūtas. Paldies!

Gribam pateikties arī mūsu grupas vecākiem par atsaucību un veiksmīgu sadarbību un novēlēt: «Lai zvaigžņu lietus Ziemassvētku naktī nes skaistas domu un vēlmju piepildījumu! Lai sirds veras priekam un mīlestībai!»

Grupas «Spārīte» skolotājas Aija, Irina un Santa

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.12.16.pelekais_namins.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki