Ziemassvētku koncerts Kolkas mūzikas skolā

19. XII, ceturtās Adventa svētdienas pēcpusdienā, Kolkas klubā mūzikas skolas audzēkņu koncerts lika piepildīties kādam Ziemassvētku brīnumam. Brīdis miera fantastiski labsirdīgā un nepiespiestā gaisotnē, reizē saglabājot svētkiem piedienošo svinīgumu.

Vienmēr esmu bijusi pārsteigta par brīnumaino spēju, kas piemīt Kolkas mūzikas skolas koncertiem. Tie vienmēr uzrunā un aizskar to stīgu, kas liek sirdī ievibrēties prieka notīm.

Klausoties kora klašu uzstāšanos, var tikai apbrīnot skolotāju spēju mazuļus pārvērst burvīgos koncerta izpildītājos. Daži dalībnieki iet tikai bērnudārzā! Klausītāju reakciju paspilgtina kaklu staipīšana un satraukta sačukstēšanās, cenšoties labāk saskatīt dziedātājus un spēlētājus. Var redzēt, ka publikai patīk Kates Liepas garais Sperontesa klavieru skaņdarbs «Sena dziesma», Toma Jākobsona brašais pūtiens «Tradicionālajā Ziemsvētku dziesmā», Toma Tindenovska delikātais klarnetes solo no Vēbera «Mednieku kora» un Kriša Tindenovska pārliecinošais trompetes skanējums pēc «Bītlu» labākajiem paraugiem. Vēl jāiztēlojas Sindijas Kučeres un Montas Vezingas «Ķīniešu puisēns». Nenoliedzami, ka Šūberta «Valsis», ko Mairis Kehers izvilina no ksilofona, un populārais valsis «Pie zilās Donavas» Terēzes Runces un Evitas Ernštreites sniegumā liek klausītāju kājām šūpoties līdzi romantiskajos valša ritmos. Prieks klausīties, kā Persela «Taurītes skaņas» Mikus Laukšteins spēlē uz varen lielas tubas.

Koklētāju un vokālā ansambļa izjustais priekšnesums Valta Pūces ciklā «Par lapu» ļauj klausītājiem aizdomāties par paliekošo mūžības gaismu. «Zvanu korālis», Dimitera «Ziemassvētku kartiņa» un Lūsēna «Svētvakars» sasaucas ar pārdomām, ko rosina prāvests Toms Priedoliņš, aicinot Ziemassvētkos noslēpt kara cirvi uz visiem laikiem, jo ir dzimis Bērns, kas nes mieru pasaulei. Mācītājs Ainārs Kostanda nolasa iedrošinošos Bībeles vārdus par prieku un novēl, lai mēs savas dzīves «balto lapu» atļaujam aprakstīt Ziemassvētkos dzimušajam Kungam. Mirdzošo svecīšu un lampiņu gaismā visi kopā nodzied Ziemassvētku dziesmu «Jūs bērniņi, nāciet».

Koncertam beidzoties, gaisā šķiet vizam sudrabainu mirdzumu. Tas laikam būs skolotāju Dzintras Tauniņas, Evitas Ernštreites, Viestura Rēriha un direktores Inoras Sproģes ieliktais sirds darbs un mīlestība.

Paldies visiem par koncertu!

Tabita Runce

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.12.22.ziemassvetku_koncerts_kolkas_muzikas_skola.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki