Pašvaldības policists informē

Ir 2010. gada decembra nogale. Mūsu novadā atkal sasnidzis daudz sniega, tāpēc, tāpat kā pagājušajā gadā, lūdzu attālāko ciemu iedzīvotājus pievērst uzmanību kaimiņiem, varbūt tiem vajag kādu palīdzību.

Diemžēl turpinās braukāšana apkārt ar satiksmes drošību apdraudošiem braucamrīkiem. Par šādiem gadījumiem saņemam ziņas no ciemu iedzīvotājiem. Arī Dundagas centrā jaunieši uzrīko «driftošanu», kas nereti beidzas bēdīgi. Uzsnigušais sniegs ir piebraukts, un ceļi — slideni. Apturēto transportlīdzekļu vadītāji aizbildinās ar sānslīdi, bet, vadot transporta līdzekli, jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, lai varētu kontrolēt situāciju. Manā skatījumā minētie transportlīdzekļu vadītāji nav pilnībā apguvuši braukšanas tehniku, un tādu vadītāju piedalīšanās ceļu satiksmē nav pieļaujama. Viņi ar savu pārgalvību apdraud citus transportlīdzekļu vadītājus un gājējus. Vainīgas ir autoskolas, kas pietiekami neapmāca jaunos automašīnu vadītājus.

Sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Ceļu policiju turpinās transporta līdzekļu un to vadītāju kontrole, lai novērstu ceļu satiksmes noteikumu (CSN) pārkāpšanu un transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Patrulējot Dundagas centrā, konstatēts, ka daudzi transportlīdzekļu vadītāji neievēro pat elementāros satiksmes noteikumus — neieslēdz tuvās gaismas, neievēro rīkojuma zīmju prasības, brauc pa pretējo braukšanas joslu, aizbildinoties, ka visu mūžu tā braukuši, un pārbaudes laikā izrāda klaju neapmierinātību par policijas rīcību. Stingri vērsīsimies pret šādiem CSN pārkāpējiem! Turpinās cīņa ar tiem, kas traucē citiem atpūtu un bojā svētkus, kā tas notiek Dundagas pilī rīkotājos pasākumos. Bez pārmērīgas alkohola lietošanas iztikt nemāk, un pēc tam ir piemēslots pils pagalms, neiztiek bez dūru cīņām. Tomēr, lai laikus atklātu un efektīgāk novērstu likumpārkāpumus, mums vajag iedzīvotāju atbalstu, tāpēc, lūdzu, nāciet pieņemšanas dienās, zvaniet vai rakstiet un izklāstiet savas problēmas, sniedziet ziņas par pamanītajiem likumpārkāpumiem. Informācijas sniedzējam garantēta anonimitāte.

Tuvojas Jaunais gads. Pusaudži un jaunieši jau trenējas petaržu spridzināšanā gan pie māju kāpņu telpām, gan malkas šķūņos. Atgādinu, ka par pirotehniskā izstrādājuma izmantošanas kārtības vai izmantošanas ierobežojumu pārkāpšanu paredzēta administratīvā atbildība pēc Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 181. panta 5. daļas — naudas sods līdz Ls 150.

Zemniekiem un citiem, kas pārvadā kokmateriālus, lauksaimniecības produkciju un citas kravas, lūdzu, ņemt vērā, ka aiz jums brauc un brauks citi cilvēki, tāpēc nostipriniet kārtīgi vedamo kravu un neizmantojiet bojātu vai darbam neatbilstošu tehniku, jo braucamo ceļu nomalēs bieži var redzēt nokritušās kravas pārpalikumus.

Laimīgu Jauno 2011. gadu vēlot,
pašvaldības policijas inspektors Jānis Simsons

arhivs/vecas_zinas/2010/2010.12.27.policija_zino.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki