Writing /home/e-smith/files/ibays/Primary/html/data/meta/arhivs/vecas_zinas/2011/2011.06.28.kokles.meta failed
Unable to save metadata file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.

Kokļu dienās

No 19. līdz 22. VI Jūrmalā jau septīto reizi notika Kokļu dienas, kurās piedalījās aptuveni 200 Latvijas koklētāju.

Norise parasti ir līdzīga visos gados: dalībnieki dzīvo Majoru pamatskolā un pirmajās dienās visi kopā mēģina skaņdarbus. Vakaros notiek koncerti Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Dzintaru koncertzāles mazajā zālē. Pēdējā dienā notiek ģenerālmēģinājums un koncerts Dzintaru koncertzālē visiem kopā, kā arī gājiens pa Jomas ielu līdz koncertzālei.

Arī man bija iespēja jau trešo gadu piedalīties šajā pasākumā. Kolkas mūzikas skolas koklētāju ansamblī spēlēju basa kokli.

Bija jāceļas agri no rīta, jāpaēd brokastis un jādodas uz mēģinājumu turpat skolā. Tie bija nogurdinoši – katram skaņdarbam paredzēta gandrīz stunda, tikai dažas minūtes garš bija starpbrīdis. Vēlāk pusdienas, pēc tam – atkal mēģinājumi… Tomēr vakarpusē bija kāds laiks, ko pavadīt, pastaigājoties pa pilsētu un atpūšoties. Protams, neiztikām arī bez smiekliem un jokiem. Vienu vakaru, kad visi skolotāji bija sapulcē, visā skolas teritorijā sarīkojām paslēpes. Kaut gan kokli uzskata par meiteņu instrumentu, tā nav. Lielajā meiteņu pulkā allaž atrodas arī daži zēni, kas spēlē kokli. Un paslēpes.

Lielais koncerts bija kā atalgojums visām pūlēm un pacietībai. Iesaku ikvienam apmeklēt šo koncertu, jo grūti aprakstīt kopansambļa radīto skaņu, kas ir daudz iespaidīgāka, ja pats atrodies starp koklētājiem. Koncertā piedalījās arī koris un vairāki deju kolektīvi no Jūrmalas un Rīgas. Saku paldies visiem, kas mani mācījuši un devuši iespēju būt Kokļu dienās!

Terēze Runce,
Kolkas mūzikas skolas absolvente

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2011/2011.06.28.kokles.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki