Zinību diena Dundagā

Ar gladiolu ziediem, pirmziemnieku satraukumā pukstošām sirdīm un svētku uzrunām aizvadīta mācību gada pirmā diena mūsu novadā. Arī Dundagā.

Novada centrā pie «Lielās skolas», kā jau ierasts, pulcējās skolēni, skolotāji, vecāki un pārējie interesenti. Vairas bērni — mūsu režisores un skatuves runas pedagoģes Vairas Kamaras audzēkņi — Edgars Pabērzs un Raitis Bērziņš, sveicot klātesošos, bilda, ka tūlīt skola atkal kļūs par sanošu bišu stropu. Tā jau tam katru pirmo septembri jānotiek! Tāpat kā skolotāju gājienam, kam priekšgalā ar skolas karogu braši soļoja Laimonis Ulmanis. Arī šoreiz sveica pirmklasniekus, kam no pašvaldības tika valsts karodziņi un saldumu turzas, īpaši pieminēja abas izlaiduma klases, piektklasniekus, kas iesāk mācības «Lielajā skolā», un klašu audzinātājus.

Skolas direktore Aiga Štrausa, atskatoties tuvajā pagātnē, uzslavēja audzēkņus par labiem sasniegumiem pārbaudes darbos pavasarī, par panākumiem sportā un olimpiādēs. Savukārt novada domes priekšsēdētāja Gunta Abaja atcerējās savu pirmo skolas dienu un novēlēja pašreizējiem skolēniem visās novada izglītības iestādēs būt čakliem mācībās, saudzīgi izturēties pret uzticēto īpašumu, bet galvenais — skolotājiem, audzēkņiem un vecākiem sekmīgi un radoši sadarboties.

Dažādu tēmu un klašu grupu pieteikšanai skanēja dziesmu fragmenti, arī tas, kura citātu nu jau desmito gadu rakstām attiecīgās nodaļas nosaukumā Dundagas avīzē: par zaļu pat vēl zaļāks ir mūsu skolas laiks. Nudien, arī mūsu vidusskolas karoga augšdaļa ir tieši tādā krāsā, kas apliecina gan izaugsmi un jaunību, gan nemitīgu atjaunotni. Lai visiem sekmīgs jaunais mācību darba cēliens!

Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2011/2011.09.01.zinibu_diena_dundaga.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki