Novembris «Mazajā skolā»

Novembris ir īsts svētku mēnesis. Tos no sirds svinējām arī mēs, «Mazās skolas» saime. Šajā mācību gadā pie mums mācās 123 skolēni un strādā 9 skolotāji.

10. XI atzīmējām latviešu svinamo dienu — Mārtiņus. Tie iezīmē rudens darbu beigas un ziemas sākumu. Mārtiņdienas rītā visi kopā pulcējāmies skolas zālē. Ceturto klašu skolēni ieskandēja šo dienu ar skaistu dziesmu, kā arī norunāja tautasdziesmas. Katra skolotāja iepazīstināja bērnus ar Mārtiņdienas ticējumu, aicinot lūkoties laika apstākļus šajā dienā, aicinot lasīt pasakas un teikas tumšajos rudens vakaros. Ikviens mūsu skolas audzēknis ar lielu nepacietību gaidīja brīdi, kad sāksies Mārtiņdienas tirgus. «Dundadznieka» lasītāji jau būs ievērojuši, ka tirgus kļuvis par jauku tradīciju! Un tiešām — dienas otrajā pusē sākās pirkšana un pārdošana. Liels paldies skolēnu vecākiem, jo bez viņu atbalsta mums neiztikt. Tirgū varēja nopirkt visādus pašceptus gardumus, medu, dzērvenes, ābolu sulu, ābolus, jā, pat cukurgailīšus! Netrūka arī putna piena! Prieka dzirksts mirdzēja visu acīs!

11. XI — Lāčplēša diena. Visi kopā ielūkojāmies vēsturē. Skolēni noklausījās saistošu stāstījumu par šo Latvijai tik nozīmīgo dienu. Mūsu audzēkņi ar interesi izpētīja, kāds īsti izskatās Lāčplēša Kara ordenis. Tad klašu komandas sagaidīja sporta zālē, kur par godu Latvijas stiprajiem vīriem notika stafetes. Aizraujoši bija vērot, kā sacenšas mūsu audzēkņi. Godpilnās 1. vietas ieguva 4.b un 2. a klases komandas.

17. XI rītā svinējām Latvijas dzimšanas dienu. Protams, atkal visi kopā! Svētku uzrunu teica skolas direktore Aiga Štrausa. Bērni skandēja dzeju un dziedāja. Koncerts izdevās skaists! Pārrunājām, kas būtu labākā dāvana mūsu valstij svētkos. Secinājām, ka tie ir labi sasniegumi mācībās un sportā, no sirds padarīts darbs.

Noslēgumā ikvienam dundadzniekam — gan lielam, gan mazam — vēlam gaišu un apcerīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku!

«Mazās skolas» saimes vārdā skolotāja Zanda Napska

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2011/2011.11.25.novembris_mazaja_skola.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki