Noslēgusies trešā Slīteres kukaiņu nakts. Pasākuma rīkotāja, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Kurzemes reģionālā administrācijas šo pasākumu šoreiz veltīja Latvijas dabas aizsardzības simtgadei. Iepriecinoši liels cilvēku skaits, turpat 100, silto vakaru pavadīja pie Slīteres bākas, klausoties dabas skaņās un dabas pētnieku priekšlasījumos, vērojot kukaiņu gaismošanu un kukaiņu kolekcijas, jautājot pētniekiem par skudrām, vabolēm, spārēm un tauriņiem.
Augusta siltās naktis ir laiks, kad kukaiņu pētnieki jeb entomologi «gaismo», cerot, ka uz gaismu atnāks kāds kukaiņu valsts retums. Kur gan citur notikt kukaiņu gaismošanas nakts pasākumam, ja ne pie Slīteres Zilo kalnu kraujas — slavenākajā vietā Latvijā, kur no civilizācijas paslēpušās mazas, citviet jau izzudušās radības?
Pasākuma vadītājs Kristaps Vilks, entomologs, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes lektors, ar savām zināšanām un prasmi tās pasniegt klausītājiem ieguvis daudz cienītāju. Pasākuma apmeklētāju pulkā manīja pazīstamas sejas, cilvēkus, kas cenšas būt klāt visās Kristapa lasītajās lekcijās un vadītajās ekspedīcijās pa Slīteres nacionālo parku. Savās zināšanās dalījās arī Kristapa kolēģi — profesors Voldemārs Spuņģis, fotogrāfs un tauriņu speciālists Uģis Piterāns, skudru pētnieks Jānis Dreimanis. Ar datortehniku, audio un video tehniku pasākumu atbalstīja biedrības «Zaļā doma» «Ceļojošā dabas klase». Katrs varēja uzkāpt bākā un pavērot Baltijas jūru ar kuģu un bāku gaismām, Ventspils svētku atblāzmu pamalē. Īsi pirms pusnakts devāmies pārgājienā uz tuvējo muižas parku, kur mīt «Gada kukainis» — spožā skudra — un pie vecā ozola lampas gaismā jau bija sapulcējušās pūcītes, lāciši, vērpēji un citi.
Andra Ratkeviča,
DAP Kurzemes reģionālās administrācijas
vecākā valsts vides inspektore