Maize

18. V Dundagas bibliotēkā atklāja Ausekļa Jāņa Zālīša maizes un konditorejas izstrādājumu etiķešu kolekcijas izstādi.

Dundagas novada bibliotēkas vadītāja Ruta Emerberga interesentus iepazīstināja ar kolekcionāru un pastāstīja, ka viss izstādē aplūkojamais ir savākts pēdējo 10 gadu laikā un ka skaits ir iespaidīgs — 20 000 etiķešu un 8000 iesaiņojumu. Taču sirmais kungs jau veido nākamo kolekciju — viņš krāj siera etiķetes.

Uz izstādes atklāšanu bija ieradies arī Dundagas novada Domes priekšsēdētājs Aldons Zumbergs, kas izteica prieku par kolekcionāra gatavību braukt tik tālu ceļu un rādīt dundadzniekiem to, kas viņu pašu interesē. Priekšsēdētājs pateicās Zālīša kungam par uzņēmību, bet bibliotēkas vadītāja dāvināja viņam Dundagas sierus, lai pietiek spēka un lai būtu etiķetes kolekcijai.

Daudzas no izstādē redzamajām etiķetēm atgādināja par maizi, kuru vairs necep. Pats kolekcionārs atzina, ka pašlaik vairs nedarbojas apmēram trešdaļa no tām maizes ceptuvēm, kas bijušas pēdējos 10 gadus. Kā atmiņas saglabājušās tikai etiķetes. Līdz ar to kolekcijai jau ir vēsturiska nozīme. Par pagātni kļuvusi arī Dundagā pirms gadiem astoņiem deviņiem atvērtā ceptuve «Valdnieki».

Izstādei lieti noderēja kādā no projektiem izgatavotie labirinti — ar eņģēm savienotās skapīšu durvis. Varēja staigāt starp tiem un pētīt savdabīgo kolekciju.

Noslēgumā R. Emerberga visus cienāja ar kvasu un pašceptu saldskābmaizi. Tā bija ļoti garda, tikai bez etiķetes, kā jau mājās cepta.

Diānas Siliņas teksts, Rutas Emerbergas foto

You could leave a comment if you were logged in.
bibl/notikumi/2010.06.01.maize.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki