Tēma: Priekšvēlēšanu kampaņa

Vēlos uzzināt iedzīvotāju un deputātu kandidātu viedokli par to, vai nevajadzētu atvērt forumā tēmu, kurā varētu notikt diskusija starp iedzīvotājiem un deputātu kandidātiem.

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Manuprāt, laba doma, jo šis ir laiks, kad pat ļoti aizņemti cilvēki spēj atrast laiku, lai izpaustos, atšķirībā no situācijas pirms pus gada vai arī pēc 1. jūnija. Vienīgi kā panākt, lai diskusija būtu par tematu, un tas nepārvērstos par veidu kā eleganti vienam otru apvainot un aizvainot (protams, arī no tā var izdarīt kādus secinājumus, bet kopumā, tas jau sāk kļūt apnicīgi).

Rediģēts. Sabīne (14.04.2013 20:14:42)

3

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Ja nemāk runāt par tēmu, bet apvaino viens otru no tā var ļoti daudz secināt...

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Interesants atklājums!
Vēlētāju apvienibas "Strādāsim kopā" priekšvēlēšanu programma par vismaz 90% sakrīt ar partijas "Vienotība" Talsu novada nodaļas programmu. Šķiet, ka tas varētu likties vismaz dīvaini. Un vai forumā nebija minēts, ka programmu gatavo Gunārs Laicāns?

5

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Man liekas, ka arī mūsu novada piecu vēlēšanu apvienību programmas ir tik pat līdzīgas. Tas ir dabīgi, ka tāpat kā Gunārs, esot klāt pie "Vienotības" programmas tapšanas, ir iespaidojies, kā arī Linda ir iespaidojusies no manas programmmas, jo Tamāra un Andrejs bija klāt pie manas programmas veidošanas. Līdz ar to samazinās diskusijas iespējas par programmām. Tāpēc man liekas, ka lietderīgāks virziens būtu, ja apskatītu aktuālas problēmas un mēģinātu rast iespējami labākus risinājumus.

Rediģēts. Ansis (24.04.2013 13:29:51)

6

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Visas piecas mūsu novada vēlēšanu apvienības tiešāk vai netiešāk ir solījušas uzlabot domes darbu. Arī vēlētāji nepārprotami pauž savu attieksmi, ka līdzšinējais stils tiem nepatīk. Manuprāt vislabākais veids kā uzsākt konstruktīvu kopdarbu (jo reāli visas piecas apvienības būs pārstāvētas domē) un demonstrēt iespējamo kapacitāti konstruktivitātē, ir kopīgi iet pie vēlētājiem un skaidrot savas nākotnes ieceres. Man personīgi patīk Aldoņa iepriekšējās vēlēšanas iesāktais, ka vēlētājiem jāiet vienu reizi un tie satiekas ar visiem sarakstiem.
Vēlētos, lai iedzīvotāji un deputātu kandidāti šeit pastāstītu par labākajiem datumiem un laikiem, kad veidot tikšanās sapulces Mazirbē, Vīdālē, Kaļķos un Dundagā (Kolkā jau tiek organizēta). Kādas formas pasākumiem tiem vajadzētu būt, kas tos varētu vadīt?

7

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Man patika televīzijas raidījumā Guntas Abajas godīgā atzīšanās, ka būtiskākais, kas nav bijis labi viņas laikā ir diskusiju prasmes trūkums. Tas izpaudies pie attīstības plāna veidošanas un vispār pie domes darba kā tāda. Ar vien vairāk secinu, ka prasme diskutēt ir politiskās kapacitātes mēraukla. Vairāk vai mazāk visi saraksti ir solījuši diskutēt un kopīgi apspriest novadam svarīgus jautājumus. Bet reālā prasme vadīt vai piedalīties diskusijā ir tā, kas parāda vai solījumi nav tukši un vai domes darbā spēs konstruktīvi iekļauties. Jo novada situācija un attiecības ir jūtīgākas, jo vairāk ir nepieciešamas saskarsmes prasmes. Iepriekšējās priekšsēdētāju un izpilddirektoru maiņas un haotiskais domes darbs galvenokārt bija dēļ konstruktīvas diskusijas trūkuma. Manuprāt, būtu pārāk sāpīgi, ja mēs vēlreiz uzkāptu uz tā paša grābekļa. Tāpēc aicinu vēlreiz uz diskusiju visus politiskos sarakstus un iedzīvotājus izvērtēt atbildīgi.
P.s. Tikšanās laikus un vietas skatīt šeit.

8

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Arī no savas puses vēlos pateikties tiem vēlētāju apvienību sarakstu pārstāvjiem, kuri ziedoja savu laiku un piedalījās organizētajās tikšanās reizēs. Iedzīvotāji vēlas tikties ar deputātu kandidātiem un viņiem ir daudz jautājumi, kurus tie vēlas uzdot. Tomēr manā skatījumā ir vēl kāda pozitīvāka lieta par atbildēšanu uz jautājumiem, ko nesušas sanāksmes. Tās ir veicinājušas sadarbību starp deputātu kandidātiem, palielinājušas spējas ieraudzīt pozitīvo savos konkurentos. Lai, gan ir iezīmējušās dažas uzskatu atšķirības, kā piemēram, vai domes darbā ir vajadzīga pozīcija, opozīcija jeb tam jābūt komandas darbam, vai bērnu rotaļu laukumu Dundagā vispirms jātaisa pie pils vai centrā, tomēr ir pietiekami daudz kopīga, lai ieraudzītu bāzi, uz kuras veidot saskanīgāku domes darbu pēc ievēlēšanas.
Tomēr ir kāda vārdos neizteiktā domstarpība starp sarakstiem. Tikai daļēji demonstrētā vēlme strādāt kopā - kopsolī ir atstājusi ēnu uz iedzīvotāju uzticību politiķiem. Gan šeit forumā, gan jau sen iepriekš iedzīvotāji ir pauduši vēlmi regulāri tikties ar politiķiem. Kuram tad vēl vairāk, ja ne pašiem politiķiem vajadzētu informēt nevis dezinformēt sabiedrību par saviem mērķiem un plāniem. Es tikai uzņēmos sarunāt laikus, vietu, vadītājus un reklāmu, bet kopīgām tikšanās reizēm ar iedzīvotājiem vajadzētu kļūt par pašsaprotamu parādību mūsu novadā, ja vēlamies veidot saskanīgu domes darbu. Atklātība pārliecina par godīgumu un vieno sabiedrību.

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Vai konkurenti antireklāmu izplatīšanu, citu velētaju apvienību informatīvo materiālu noplēšanu  ieskaita priekšvēlēsanu izdevumos? Pēc likuma šādi izdevumi tiek ieskaitīti. Jāieskaita arī dažādas dāvanas. Piemeram, šprotu kārbu dāvinājumi.
Kopējais izdevumu limits Dundagas novada vēlētāju apvienībām ir 709 Ls katrai . Par to ir jāiesniedz deklarācija. Veiksmi
darbā!
Zināšanai:

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums

27.pants. Priekšvēlēšanu aģitācijas un tās izdevumu uzskaite

(6) Politiskā organizācija, politisko organizāciju apvienība, deputāta kandidāts vai nesaistītā persona ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc labdarības pasākumu finansēšanas, sponsorēšanas, pabalstu un dāvinājumu (ziedojumu) veikšanas nosūta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam paziņojumu par priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem, kurā norāda katra pasākuma datumu, vietu un izdevumu apmēru vai izmaksātā pabalsta un dāvinājuma (ziedojuma) apmēru, datumu un saņēmēju.

Rediģēts. Aldons (29.05.2013 21:49:59)

10

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Nesatraucies Aldoni, atceries, ka ir Kāds, kurš visu smalki pieraksta un aprēķina, un būs laiks, kad piestādīs rēķinu ikvienam. Dome būs tāda, kādu tauta ir vēlējusies. Iespējams, ka ļaudīm vēl 4 gadus jāmācās saprast, kuram var uzticēties. Domes kvalitāte nav atkarīga ne no reklāmas daudzuma, ne no antireklāmas esamības vai neesamības, vai citiem faktoriem. Kvalitāte ir atkarīga tikai no tā cik, rūpīgi vēlētāji apstāsies un padomās neatkarīgi no draudzības, radniecības vai citām attiecībām par to, kas ir kas. Vēlu veiksmi!

Rediģēts. Ansis (30.05.2013 12:04:34)

11

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

tikai sola un sola, vairs neko tie deputāti nedara

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

priekšvēlēšanu kampaņas ir humors
_________________________

Rediģēts. topfano (15.10.2016 13:19:08)

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Drīz jau notiek nākamās pašvaldības vēlēšanas, vai viedokļi vēl aizvien tādi paši?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rediģēts. Miesnieks (11.10.2016 12:38:35)

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Vajadzētu šeit ielikt jaunos partiju plānus, lai ir, ko apspriest.


-----------------------------------------------------------------------

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

tas gan
___________________
sporta totalizatori

Rediģēts. naomyyy (08.04.2017 14:28:16)

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Halllo?
Vai te vēl ir kāda aktivitāte?

17

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Kas tad šogad notiekās ar vēlēšanām?
_________
lieliskadavana

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

Šogad notika tas pats ,kas citus gadus. Saukļi skaļi - darbi mazi.

Re: Priekšvēlēšanu kampaņa

vēlēšanas galā, kas jauns, kas izmainījies>?