Atvieglojumi trūcīgiem pacientiem

Sociālā drošības tīkla atvieglojumi veselības aprūpes saņemšanai trūcīgajiem pacientiem.

Trūcīgie pacienti ir atbrīvoti no visām pacientu iemaksām un pacientu līdzmaksājuma par operāciju, kas līdz šim bija Ls 15 latu. Otrkārt, trūcīgie pacienti ir atbrīvoti no maksas par uzturēšanos slimnīcu viesnīcās, ja pa dienu ārstējas dienas stacionārā. Treškārt, valsts trūcīgām personām pilnā apmērā apmaksās izdevumus par kompensējamajiem medikamentiem, ja tie par valsts nekompensēto daļu kalendārā gada laikā sasniedz Ls 50, bet 2009. gadā — Ls 12,50.

No 2009. gada 1. X trūcīgie pacienti var saņemt bezmaksas kompensējamās zāles arī to slimību ārstēšanai, kurām patlaban ir noteikta 75% vai 50% kompensācija, bet atlikusī 25% un 50% starpība bija jāpiemaksā aptiekai pašiem.

Kas jādara, lai saņemtu šādu atlaidi?

1. solis. Iegādājoties kompensējamos medikamentus, ir jāsaglabā maksājuma dokumenti (aptiekas kases čeks vai kvīts kases aparāta čekam), kurā papildus norādīts pacienta personas kods un zāļu nosaukums.

2. solis. Jāseko līdzi summai, kas samaksāta kā līdzmaksājums par zālēm. Čeku summai par kompensējamo medikamentu valsts nekompensēto daļu kalendārā gada laikā jāsasniedz Ls 50.

3. solis. Jāsagatavo visi vajadzīgie dokumenti: «Izziņas par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam» kopija; kases čeki, kvītis kases aparāta čekam (oriģināli), kas apliecina maksājumu par kompensējamām zālēm. Iesniedzot dokumentus, uz vietas būs jāuzraksta arī iesniegums, ko palīdzēs izdarīt speciālisti.

4. solis. Jādodas pēc izziņas uz Veselības norēķinu centra teritoriālajām nodaļām (bij. VOAVA nodaļām) Rīgā, Cēsu ielā 31 k-3, 6. ieeja, tālr. 67201282, vai Jelgavā, Kuldīgā, Daugavpilī vai Smiltenē. Pēc visu nepieciešamo dokumentu un iesnieguma iesniegšanas Veselības norēķinu centra teritoriālajā nodaļā (var nosūtīt arī pa pastu) pacientam 5 darba dienu laikā izsniegs īpašu izziņu (pēc pieprasījuma to var nosūtīt arī pa pastu). Ja izdevumi par kompensējamo medikamentu valsts nekompensēto daļu pārsniegs noteikto limitu, tad pārmaksāto naudas summu atmaksās pacientam, pārskaitot naudu uz pacienta bankas kontu.

5. solis. Ar izziņu jādodas uz aptieku un jāsaņem bezmaksas zāles. Kad pacientam atkal būs vajadzīgas kompensējamās zāles, aptiekā kopā ar īpašo recepti jāuzrāda arī Veselības norēķinu centra izdotā izziņa, un varēs saņemt bezmaksas zāles.

Svarīgi ievērot, ka atlaide un šie noteikumi attiecas tikai uz lētākajām zālēm līdzvērtīgu zāļu grupā! Ja pacients izvēlas cita ražotāja zāles, kas ir ar tādu pašu zāļu aktīvo vielu, bet dārgākas, tad starpība jāpiemaksā pacientam pašam.

Tuvākas ziņas pa Veselības norēķinu centra bezmaksas tālruni 80001234 darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00.

You could leave a comment if you were logged in.
arhivs/vecas_zinas/2010/2010.01.13.atvieglojumi_trucigiem_pacientiem.txt · Labota: d.m.Y H:i , labojis aivars
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki