CV

Kas ir CV un kā to pareizi rakstīt?

CV (curriculum vitae) ir rakstiski izklāstīta īsa autobiogrāfija, kurā jāuzrāda sava kontaktinformācija, kā arī informācija par savām iemaņām, darba pieredzi un izglītību. CV ir pirmais kontakts ar iespējamo darba devēju, tam uzreiz ir jāpiesaista uzmanība un jāparāda, kādēļ būtu vērts tevi aicināt uz darba interviju. Sākotnēji tavam CV veltīs tikai dažas sekundes, tāpēc ir svarīgi lai CV izskatītos profesionāli un sniegtu tieši to informāciju, kura interesē darba devēju.

Pirms raksti savu CV, izlasi un ņem vērā dažus svarīgus padomus!

Pievērs uzmanību CV noformējumam

Savas prasmes apraksti skaidri un loģiski tā, lai izceltos tavas priekšrocības. Raugies, lai CV noformējums būtu atbilstošs pieņemtajām normām. Pareizrakstības, gramatikas un stila kļūdas nav pieļaujamas! Lieto lietišķo rakstības stilu!

Koncentrējies uz būtisko!

Ja tava darba pieredze ir neliela, jo tikko esi beidzis skolu vai augstskolu, vispirms apraksti iegūto izglītību, uzsverot prakses vietas. Ja esi jau guvis darba pieredzi, tad CV sāc ar savu darba vietu uzskaitījumu hronoloģiskā secībā, pirmo norādot esošo vai pēdējo darba vietu. Koncentrējies uz būtiskām lietām un neiekļauj CV konkrētam gadījumam neatbilstošu izglītību un pieredzi.

Pielāgo CV amatam, uz kuru pretendē

Uzsver savas priekšrocības atbilstoši potenciālā darba devēja prasībām. Nemēģini izpušķot savu CV ar nepatiesiem datiem, jo tie var atklāties intervijas laikā.

Raksti skaidri un konkrēti!

Raksti īsiem teikumiem. Koncentrējies tikai uz būtiskiem aspektiem. Paskaidro, kāpēc radušies pārtraukumi mācībās vai karjerā.

Palūdz vēl kādam izlasīt tavu CV, kad tas ir gatavs!

Pārbaudi vēlreiz savu CV pēc uzrakstīšanas, izlabo pareizrakstības kļūdas un parūpējies par to, lai CV tiktu izveidots skaidri un loģiski. Palūdz vēl kādam to izlasīt, lai pārliecinātos, ka tā saturs ir skaidrs un viegli saprotams. Ja izlēmi pievienot CV savu fotogrāfiju, tad nebūtu pareizi izvēlēties pikantas, pārāk atkailinātas vai familiāras fotogrāfijas, piemēram, iemūžināto mirkli no pēdējās ballītes kādā nakts klubā. Pievērs uzmanību e-pasta adresei, no kuras sūti CV. Diez vai personāla daļas uzmanību pozitīvā nozīmē piesaistīs tādi e-pasti kā salduminsh@, kakite95@, betmens@ u.tml.

Paraugi

jauniesiem/cv.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki