Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2010

Gadskārtējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiks no 8. līdz 14. novembrim, kad vairāk nekā 2000 institūcijas no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm pārlapos vairākus Ziemeļvalstu autoru darbus. Šī gada tēma ir «Teiksmainie Ziemeļi» un izvēlēto daiļdarbu pamatā ir fantāziju rosinošas darbības un maģiskais reālisms.

Vairāk nekā 1000 gadus senais īslandiešu Vecās Edas Zintnieces pareģojums, kuru latviešu valodā tulkojis Uldis Bērziņš, tiks pretstatīts mūsdienu modernajiem tekstiem. Latvijas bibliotēkās lasītāji iepazīsies ar dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas (Lene Kaaberbøl) darbu Kauninātājas meita, izdots 2004. gadā apgādā «Zvaigzne ABC» un atmiņā atsauks Kārļa Skalbes tēlojumu «Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties». Mazie lasītāji iepazīsies ar leduslācēnu Illi no Grenlandes, par kura dēkainajām gaitām grāmatu «Leduslācēns Ille» uzrakstījis Ivars Sīlis, izdota 2009. gadā apgādā «Zvaigzne ABC».

Nedaudz no projekta vēstures:

  • Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Latvijā jau 13 gadu.
  • Šis projekts apvieno 8 valstis — Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Īslandi, Dāniju un 3 autonomos apgabalus – Ālandu salas, Fēru salas un Grenlandi.
  • Kopš 1998. gada projektā piedalās arī Baltijas valstis;
  • Projektu Latvijā koordinē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar LNB Bērnu literatūras Centru un biedrību Norden Latvija.
  • Ziemeļu Bibliotēku nedēļa — iespējams lielākais šāda veida pasākums pasaulē.

Dundagas novada Centrālajā bibliotēkā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2010 lasījumi aizsākās jau 4.novembrī.

You could leave a comment if you were logged in.
bibl/notikumi/2010.11.08.ziemelvalstu_biblioteku_nedela.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki