Notikumi

Rotaļlietas pašu rokām

Dundagas pagasta bibliotēkas bērnu nodaļā no 18.maija skatāma izstāde «Rotaļlietas pašu rokām».

Izstādes rosinātājs ir Dundagas vidusskolas 1.–4.klašu skolēnu darbmācības pulciņa dalībnieku (skolotāja Zinta Rozefelde) pašu gatavotās rotaļlietas un doma, ka ne vienmēr bērniem mīļākās mantiņas ir arī tās dārgākās un veikalā gādātās. Šajā mums visiem tik grūtajā laikā ne vienmēr ir iespējams nopirkt bērnam tik ļoti kāroto jauno mantiņu. Daudz mīļlietiņu un bērnus attīstošu rotaļlietu klāstu varam pagatavot paši mājās, to papildinot ar savu sirdssiltumu un kopā būšanu ar bērnu gatavošanas procesā.

Izstādē piedāvājam ieskatu dažās idejās un iespējās kā pagatavot pašu rokām rotaļlietas.

Izstādē izmantoti materiāli no Dundagas pagasta bibliotēkas krājuma un interneta portāla www.musturs.lv1).

Padomi rotaļlietu darināšanai:

d.m.Y H:i · 0 Comments

Dundagas novada bibliotekāri Ventspils Pārventas bibliotēkā

20.augustā Dundagas novada bibliotekāri devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ventspils Pārventas bibliotēku. Bibliotēkas ēkas projekts tapis tepat Latvijā arhitektu birojā INDIA. Bibliotēkas ēka uzcelta gada laikā un lasītājiem jaunā bibliotēka durvis vēra šā gada 7.augustā. Dundagas novada bibliotekāri bija pirmā pieteiktā profesionālā apmeklētāju grupa.

d.m.Y H:i · 0 Comments

Rakstniecei un tulkotājai Mārai Cielēnai — 55

Dundagas pagasta bibliotēkas bērnu nodaļā no 29.maija skatāma izstāde veltīta rakstnieces un tulkotājas Māras Cielēnas 55 gadu jubilejai. Izstāde iepazīstina ar autores dzīves un darba gājumu, kā arī sniedz ieskatu par divām tikšanās reizēm Dundagas pagastā.

Biogrāfija

Māra Cielēna Dzejniece un tulkotāja. Dzimusi 1954. gadā Rīgā zinātnieku ģimenē. Beigusi Rīgas 49. vidusskolu (1972) un LVU Filoloģijas fakultāti (1977). Strādājusi ZA Valodas un literatūras institūta Folkloras daļā par zinātnisko līdzstrādnieci (1977–1980). Redaktore izdevniecībās «Liesma» (1981–1990) un «Sprīdītis» (1990–1997). Kopš 1997. gada izdevniecības «Madris» redaktore un līdzīpašniece. Rakstnieku Savienības biedre (2001). Māras Cielēnas pirmās dzejas publikācijas laikrakstā «Literatūra un Māksla»; pirmais dzejoļu krājums «Mazliet siltuma, mazliet smaržas» iznācis 1988. gadā. Māras Cielēnas dzeja iekļaujas 20. gadsimta 20.–30. gadu urbānistiskajās tradīcijās. Rīgas kolorītu veido dažādu vēsturisku laikmetu tipi un personificētas pilsētas reālijas; dzejoļiem raksturīga sirsnīga, silta intonācija, sižetiskums, aprakstošs apcerīgums. Māra Cielēna rakstījusi recenzijas par dzeju un sastādījusi latviešu mīlas lirikas izlasi «Zūd ikdiena kā zemi krasti…» (1999). Pagājušā gadsimta 90. gados pievērsusies bērnu literatūrai, publicējusi dzejoļu krājumus un pasakas bērniem.

Foto

Māra Cielēna Dundagas pagasta bibliotēkā viesojusies 2 reizes:

1999.gada 24.septembrī
2004.gada 10.septembrī
Saites
d.m.Y H:i · 0 Comments
1) Materiālu izmantošana Dundagas pagasta bibliotēkā un tīmekļa vietnē www.dundaga.lv saskaņota ar portāla administrāciju
bibl/notikumi/ievads.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki