«Biblioterapija — grāmatu spēks»

Dundagas novada centrālajā bibliotēkā no 30. XI līdz 15. XII skatāma izstāde.

Izstādē interesenti var iepazīties ar tematiski sakārtotu daudzpusīgu grāmatu klāstu. Ekspozīcija ietver arī grāmatas, kuras par dziedinošām atzinuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītāji.

Kaut arī mūsdienās dators un virtuālā vide ir nopietns drukātā burta konkurents, grāmatas vēl joprojām lieti noder dažādu problēmu saprašanā, risināšanā un pat cilvēka dziedināšanā. Vēsturiskā atskatā ideja par dziedināšanu ar grāmatām — biblioterapiju — ir pazīstama kopš pirmajām bibliotēkām Senajā Grieķijā, kur Tēbu bibliotēkas durvis rotāja uzraksts «Dvēseles dziedināšanas vieta». Savukārt psiholoģijā termins «biblioterapija» apzīmē terapijas virzienu, kurā cilvēka problēmas risina, lasot grāmatas.

Svarīgi, ka biblioterapija var sniegt nozīmīgu informāciju un atbalstu cilvēkiem, kas dažādu iemeslu dēļ nemeklē ārēju palīdzību, kas ir īpaši svarīgi pašreizējā Latvijas ekonomiskajā un daudziem psiholoģiski smagajā stāvoklī. Šajā izstādē piedāvātās grāmatas ir viena no daudzajām iespējām, kā risināt tās vai citas pieminētās grūtības. Taču priecāsimies, ja kāda no izstādes grāmatām jūs uzrunās un iedvesmos tālākam darbam vai arī pēc šīs izstādes apmeklējuma jūs uzmeklēsiet un vēlreiz pārlasīsiet savu iemīļotāko grāmatu.

Grāmatās ir spēks!

Ruta Emerberga, bibliotēkas vadītāja

You could leave a comment if you were logged in.
bibl/notikumi/2010.11.29.biblioterapija.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki