Ziņas

Ziņa RSS abonentiem

Lūdzu labojiet abonētās Dundagas novada vietnes RSS ziņu barotnes adresi!

Tā tagad ir http://www.dundaga.lv/rss/lv

d.m.Y H:i · 0 Comments

Jauna lapa

Lai Jauno gadu sagaidītu ar jaunu interneta vietni, 19. XII sākam pārslēgšanos. Adrese paliks tā pati — www.dundaga.lv. Jaunākus rakstus lasiet jaunajā vietā! Drīz tā atvērsies.

d.m.Y H:i · 0 Comments

«Swedbank»

«Swedbank» pieņems klientus 19. XII no plkst. 12. 00 līdz 14. 00 Dundagas bibliotēkā.

d.m.Y H:i · 0 Comments

Vērtīgās dāvanas

Kristas Veinbergas foto 12. XII Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicināja uz semināru par jaunumiem dabas izglītības un tūrisma jomā Slīteres nacionālajā parkā (SNP). Uz to pulcējās vairāk nekā 20 interesentu.

Pirmā daļa notika Šlīteres bākas namiņā, kur izveidots unikāls objekts — ozola makets dabiskā lielumā. Par tā tapšanu un radītāju Valeriju Vahruševu jau esam rakstījuši šī gada «Dundadznieka» 20. (169) numurā. SNP sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Ratkeviča pastāstīja, ka šajā jubilejas gadā ir saņemtas vairākas skaistas dāvanas, piemēram, atjaunotas takas, kā arī tapis šis brīnumainais ozols. Tāpat viņa norādīja, ka šodien mēs esam kopā pulcējušies, pateicoties diviem projektiem — Daugavpils Universitātes un DAP kopīgi īstenotajam LIFE projektam par parkveida pļavām un Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) projektam, kurā izveidotas reprezentatīvas filmas par Latvijā īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām mūsdienīgā USB datu nesējā. Kāpēc namiņā «izaudzis» šāds dižkoks, pastāstīja Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta zinātnieks Uldis Valainis — izrādās, veci, dobumaini koki ir viens no parkveida pļavu elementiem. Tādos dzīvo lapkoku praulgrauzis — viena no kukaiņu sugām, ko cītīgi pēta Daugavpils Universitātes biologi.

Rita Jakovļeva, DAP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, izteica cerību, ka ar laiku šis mazais namiņš kļūs par dabas izglītības centru. Pirms doties tālāk, A. Ratkeviča aicināja mūs sadalīties komandās, katram izvēloties vai nu kadiķa, vai egles, vai priežu, vai īves zariņu. Ikviena komanda izmēģināja kādu no interaktīvajiem uzdevumiem vai spēlēm. Mums, «Kadiķiem», vadoties pēc instrukcijas, bija jānoskaidro jaunā objekta — ozola apkārtmērs.

Otrā semināra daļa norisinājās Mazirbes internātpamatskolā. Vispirms mūs tur uzcienāja ar kafiju un gardiem, pašu audzēkņu ceptiem pīrāgiem, pēc tam tikāmies ar kinorežisoru un operatoru Kasparu Gobu un noskatījāmies pilnīgi svaigu filmu par SNP. K. Goba uzsvēra, ka būtiski sabiedrībai parādīt — dabas parki ir pieejami un tur var atpūsties. Viņš arī sacīja, ka filma ir viens no labākajiem veidiem, kā cilvēkus izglītot. Kaut arī filmas autors solīja, ka tā būs vēl dinamiskāka un papildināta ar skaitļiem, visi pēc noskatīšanās atzina šī darba vērtīgumu.

Es kā skaistākās epizodes pieminētu skatu no augšienes uz Zilo kalnu gravu pie Šlīteres bākas. Tas bija tik neparasts! Aizkustinoša bija arī lūša mammu kopā ar lūsēnu. Garšas kārpiņas visspēcīgāk kairināja kadri ar Andra Antmaņa kūpinātajām butēm. Viņš bija redzams ne tikai filmā, bet arī šajā seminārā. Jānis Dambītis, SIA «Kolkasrags» izpilddirektors, uzteica filmas vizuālo skaistumu un piemēroto mūziku, kā arī operatora augsti māksliniecisko darbu, pieminot, ka žogu raksti uzņemti neparastā rakursā. «Tas ir ieguvums mūspusei», secināja J. Dambītis.

Papildu vērtība vēl ir tā, ka filma būs redzama gan «Yotube», gan pieejama USB datu nesējā. Signe Dišlere no viesu mājas «Pītagi» atzina, ka tas ir ļoti labs suvenīrs ārzemju viesiem.

Paldies par interesanto pasākumu un sagādātajām dāvanām — neparasto ozolu un skaisto filmu!

Diānas Siliņas teksts, Kristas Veinbergas foto

d.m.Y H:i · 0 Comments

Galda tenisa individuālo sacensību rezultāti

2013. gada 15. decembrī Kolkas Tautas nama lielajā zālē notika individuālās sacensības galda tenisā. Spēlē spēkiem mērojās desmit dažāda vecuma spēlētāji. Pēcpusdienā jau bija zināmi rezultāti un tika sadalīts medaļu komplekts: 1. vietā Dainis Zvirbulis, 2. vietā Aldis Tindenovskis, 3. vietā Jānis Grinpukals. Pārējo vietu sadalījums ir šāds: 4. vietā Janeks Bite, 5. vietā Mairis Kehers, 6. vietā Roberts Sproģis, 7. vietā Vairis Laķevics, 8. vietā Mariss Bite, 9. vietā Kārlis Blumbahs, 10. vietā Oskars Kučers.

Apsveicam uzvarētājus!

Aiga Ūdre

d.m.Y H:i · 0 Comments

Mūsējie Polijā «WebBaltic» projektā

Visi mūsējie: Elīza, skolotāja Sandra, Patrīcija, Anna, Ernests, Rihards un Endijs. Foto no projekta grupas albuma No 4. līdz 8. XI skolotāja Sandra Salceviča kopā ar 9. klases audzēkņiem Kristiānu Annu Lagezo, Elīzu Gerdiņu, Patrīciju Stari, Ernestu Zviedri, Rihardu Hermani un Endiju Landmani piedalījās pērnā gada «WebBaltic» projekta turpinājumā Polijā.

Kā pastāstīja skolotāja, šogad viņa dalībai izvēlējusies devītklasniekus, jo pērn projektā pārsvarā piedalījās šī vecuma skolēni. Viņa izvēlējusies audzēkņus, vērtējot viņu angļu valodas zināšanas un uzvedību, kā arī cik labi pamatoja vēlmi piedalīties projektā. «WebBaltic» tēma — komunikācija un sociālie tīkli.

Lai piedalītos, bija jāizpilda vairāki mājas darbi. Skolēni aptaujāja 6., 9. un 12. klašu audzēkņus, noskaidrojot, piemēram, kurus viedtālruņus izmanto un cik bieži. Salīdzinot ar pārējām projekta dalībvalstīm, pie mums mazāk izmanto tehnoloģijas. Populārāks ir portāls «draugiem.lv», nevis «facebook.com». Otrs mājas darbs bija sagatavot informāciju par mūsu valsti un Dundagu, trešais — kaut ko no savas valsts kultūras, lai to varētu iemācīt pārējiem. Mūsējie bija izvēlējušies tautas deju «Cūkas driķos», kas ir atraktīva un viegli iemācāma citiem. Izrādījās gan, ka igauņi, kas uzstājās pirms mūsējiem, dejoja līdzīgu danci.

Dundadznieki dzīvojuši un darbojušies viesu namā Osčicē, netālu no Gdaņskas. Patrīcija un Elīza piedalījās spēļu darbnīcā, Anna un Endijs filmu veidošanas, bet Rihards un Ernests — deju iestudēšanas darbnīcā. Protams, ar viņiem kopā bijuši arī dalībnieki no citām valstīm. Spēļu veidošanas grupa sagatavojusi spēli, kas bijusi «Cirka» un «Alias» apvienojums. Rihards un Ernests izmēģināja spēkus gan modernajā baletā, gan hip-hopā. Ernests atzina, ka atkārtot darbošanos deju iestudēšanas grupā vairs nevēlas. Anna pastāstīja, ka viņu grupa uzņēmusi filmu par komunikāciju, sākot ar akmens laikmetu un beidzot ar mūsdienām. Paši bijuši gan aktieri, gan režisori, gan operatori. Filmu uzņēmuši ar planšetdatoru. Anna priecājās, ka iemācījusies veidot filmu, strādājot ar datorprogrammām. Prezentācija notikusi Kartuzu vidusskolā.

Elīza un Ernests uzskata, ka projekta laikā iemācījušies uzsākt sarunu ar pilnīgi svešiem cilvēkiem. Patrīcija pamanījusi, ka kļuvusi drošāka saskarsmē ar svešiem. Visi papildinājuši angļu valodu un sadraudzējušies ar kādu zviedru puisi un vācu meitenēm.

Interesantas bijušas ekskursijas pa Gdaņsku un Kartuziem. Taču visneparastākais bijis Šimbarkas Izglītības un reģiona attīstības centrs ar Ginesa rekordu grāmatā iekļautiem objektiem: pasaulē vislielākās klavieres, kas bijušas 6 m garas un ko Elīza izmēģinājusi spēlēt, un pasaulē garākais dēlis, kas darināts no egles un ir 46,5 m garš. Kā vēlāk skolotāja Sandra bija noskaidrojusi, katram objektam ir sava nozīme. Piemēram, dēlis simbolizē vietējo poļu vienotību un pievērš uzmanību tiem poļiem, kas no dzimtenes devušies svešumā. Savukārt ačgārnā māja norāda, kā komunisma piekritēji skaidrojuši pasauli un kā pasaule, salīdzinot ar tās sākotni, mainījusies.

Skolotāja Sandra pateicas skolas direktorei Aigai Štrausai par palīdzību un novada domei par finansiālo atbalstu projektam, jauniešu vecākiem par atsaucību un atbalstu, «Biznesa lauvu klubam» par finansējumu dalībai projektā, kā arī a/s «Talsu autotransports» un mikroautobusa šoferiem Intam Albertam un Illimāram Veidemanim par drošo un veiksmīgo braucienu.

Diāna Siliņa

d.m.Y H:i · 0 Comments

«Eco Baltia vide» ziņo

Trafarētajiem sadzīves atkritumu maisiem pagarinās derīguma termiņu un tajos ievietotos atkritumus savāks arī 2014. gadā — līdz brīdim, kad mainīsies atkritumu noglabāšanas tarifs.

Tāpat darām zināmu, ka sadzīves atkritumu konteinerus grafikā paredzētajā dienā iztukšos līdz pulksten 24.00, tāpēc lūdzam konteinerus šajā laikā novietot pieejamā vietā. Sadzīves atkritumu jaunos tukšošanas grafikus izsūtīsim 2014. gada pirmajos trīs mēnešos. Līdz jauna grafika saņemšanai lūdzam ievērot tādu konteineru tukšošanas kārtību, kāda bija noteikta 2013. gadā.

Pateicamies «Eco Baltia vide» klientiem par sadarbību!

Dace Jansone,
Korporatīvās komunikācijas direktore,
SIA «Eco Baltia grupa»,
tālr. 67039816,
mob.tālr. 28655072,
dace.jansone@ecobaltia.lv
www.ecobaltia.lv

d.m.Y H:i · 0 Comments

2013. gada decembra «Dundadzniekā» lasiet...

  • «Ar cerību un ticību, ar jaunu apņemšanos sevī…» Domes priekšsēdētāja, izpilddirektores un vēl citi apsveikumi, svētkus gaidot.
  • Saistošie noteikumi. Varbūt ne pati saistošākā lasāmviela gadu mijai, bet «euro» uzliek pienākumus.
  • Problēma ir tad, ja kristietību sāk spēlēt. Ciemojoties pie Irbēm Mazirbē.
  • Nevis uzspiest otram savu taisnību, bet pirmajam spert solī pretī. Gada ģimene novadā — Roderti.
  • Klusus un mierīgus svētkus. Pašvaldības policijas vecākā inspektora atziņas un vēlējumi.
  • Uz 6 gadiem un uz 5 gadiem. Dundagas Mākslas un mūzikas skolai un novada bibliotēkām veiksmīga akreditācija.
  • Apbrīnojama kopības izjūta. Kolkas mūzikas skolai 20 gadu jubileja un absolventu salidojums.
  • Skola no iekšpuses. Vecāki dalās iespaidos par vidusskolas Vecāku dienā pieredzēto.
  • Ziemassvētku vakarā, Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos. Dievkalpojumi un pasākumi.

No 17. decembra vaicājiet pēc «Dundadznieka» novada veikalos.

Vai abonējiet to pastā!

Vēlāk varat «Dundadznieku» izlasīt arī internetā.

d.m.Y H:i · 0 Comments

Marķēts velomaršruts

Decembra sākumā Dundagas pagastā ir marķēts 35 kilometru garš velomaršruts «Baron bōgans».

Ar zilām zīmēm marķētais veloaplis aicina iepazīt Dundagas tuvāko apkārtni. Pa ceļam var apmeklēt Pāces vilnas fabriku, «Kalēju» zirgaudzētavu, Liepniekvalka alas, uzkāpt Valpenes piramīdā, kā arī apmeklēt vēl daudzus citus interesantus objektus, un, protams, priecāties par meža un lauku ainavām.

Krista Veinberga,
Dundagas Tūrisma informācijas centra tūrisma pakalpojumu darbiniece

d.m.Y H:i · 0 Comments

Neatliksim naudas lietas uz gadu miju!

Pāreja uz eiro Latvijā notiks iedzīvotājiem draudzīgi, tomēr bankām priekšā ir apjomīgs un sarežģīts uzdevums. Tādēļ banku klientiem jārēķinās ar pārtraukumiem dažu finanšu pakalpojumu pieejamībā. Latvijas Komercbanku asociācija aicina naudas lietas neatlikt uz pēdējo brīdi un noskaidrot gadu mijas dienās nepieciešamā finanšu pakalpojuma darba laiku savas bankas interneta lapā vai zvanu centrā.

«Gada nogalē un gadu mijā īsāki dažu banku pakalpojumu darba laiki ir ierasta lieta. Tā kā Latvijā 1. janvārī mainās nacionālā valūta, šogad svētku laikā iedzīvotājiem finanšu lietas jāsaplāno laikus. Visērtāk Jauno gadu un eiro sagaidīs tie iedzīvotāji, kas skaidro naudu būs iemaksājuši savā bankas kontā un norēķiniem izmantos maksājumu kartes. Ja vajag citu bankas pakalpojumu, atsevišķi jāpārliecinās par tā pieejamību savā bankā,» saka Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Maksājumu kartes — labākais veids, kā sagaidīt eiro

Norēķinos ar banku maksājumu kartēm īpaši pārtraukumi nav plānoti. Tomēr maksājumu karšu darbībā var būt vērojami īslaicīgi traucējumi starp 31. XII plkst. 23.00 un 1. I plkst. 00.30, kad uz eiro pārslēdzas banku vai uzņēmēju IT sistēmas. Traucējumu gadījumā jāuzgaida un jāmēģina maksāt ar karti vēlreiz. Ja kādi izdevumi paredzami tieši gadumijā, tomēr ieteicams nodrošināties ar darījumam nepieciešamo skaidras naudas daudzumu. Gadumijas naktī nedarbosies maksājumi internetā ar dažu banku kartēm.

Bankomāti eiro izdos īsi pēc gadumijas, valūtu pārslēgšanai paredzams tehnisks pārtraukums

Bankomāti eiro sāks izdot stundas laikā pēc gadumijas. Lielākajai daļai bankomātu paredzams pusstundas tehniskais pārtraukums laikā starp 31. XII plkst. 23.30 un 1. I plkst. 1.00. Daļu bankomātu pakāpeniski izslēgs un sagatavos eiro jau no 30. XII.

Ja maksājums jāsaņem vēl 2013. gadā, tas jāveic laikus

Gada nogalē plānotiem maksājumiem jānoskaidro to izpildes termiņi atkarībā no maksājuma valūtas un tā, vai saņēmējs ir savas vai citas bankas klients. Lai citas bankas klients garantēti saņemtu maksājumu vēl 2013. gadā, tas jāveic līdz 30. XII pusdienlaikam un maksājumu iesniegšanas termiņi jānoskaidro savā bankā. Dažas bankas iekšbankas maksājumus veiks pat līdz 31. XII vakaram.

Internetbanku pāreja uz eiro — vidēji 12 stundās

Vairākumā internetbanku funkcionalitātes ierobežojumi — skatīšanās režīms vai izslēgšana— paredzēti no 31. XII pēcpusdienas līdz 1. I priekšpusdienai, iekļaujoties 12 stundās. 1. I internetbankās funkcionalitāte atgriezīsies pakāpeniski, vispirms ļaujot apskatīt konta atlikumu eiro, tad veikt arī pārējās darbības. Atsevišķos gadījumos internetbanku darbības ierobežojumi var būt ilgāki — no 30. XII pēcpusdienas.

Banku filiālēs brīvdienās un svētkos īpaši darba laiki

2013. gada nogalē ir daudz brīvdienu un svētku dienu, tādēļ savas bankas filiāļu darba laiks jānoskaidro iepriekš. Dažu banku filiāles strādās arī brīvdienās un svētku dienās, to skaitā 30. XII, 31. XII un 1. I. Gadumijas dienās banku filiālēm būs saīsināts darba laiks. 2014. gada pirmajā darba dienā, 2. I, banku filiāles strādās parastā režīmā. Svarīgi atcerēties, ka no 1. I latus un santīmus uz eiro pēc oficiālā kursa un bez komisijas maksas mainīs jebkuras bankas filiālē, kura piedāvā klientiem skaidras naudas pakalpojumus.

Papildu informācija

Baiba Melnace,
Latvijas Komercbanku asociācijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 29265135
E-pasts: baiba.melnace@bankasoc.lv

Elīna Kalniņa,
Komunikācijas aģentūras/ Edelman Affiliate
eiro komunikācijas koordinatore
Tālr. 22018527
E-pasts: elina.kalnina@ka.lv

d.m.Y H:i · 0 Comments
zina.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki