Konkurss nākamajiem dārzniekiem

No februāra visu Latvijas skolu 1.–6. klašu skolēni un skolotāji aicināti piedalīties Stādu audzētāju biedrības projektā konkursā «Dārznīca».

Projektā skolēnus mudina pievērsties pētniecībai un dārzkopībai un sešos mēnešos pašu spēkiem

izaudzēt trīs augus, dokumentējot novērojumus un pētījumus «Augu dienasgrāmatā». Ir pierādījies, ka tieši sākumskolas vecumā bērni izrāda īpašu interesi par vidi, kurā dzīvojam, vēlas izprast tajā notiekošo, grib darboties, pētīt, atklāt atbildes uz dažādiem jautājumiem, arī — par dabu.

Stādu audzētāju biedrības projektā «Dzīvo augu un dekoratīvās dārzkopības produktu veicināšana», kas noris ar Zemkopības ministrijas un Eiropas Savienības atbalstu, iekļauts īpašs konkurss skolēniem. Kopumā tūkstotis1.–6. klašu skolēnu, kā arī interešu izglītības pulciņu dalībnieku šoziem var uzsākt dalību projektā konkursā «Dārznīca». Pēc pieteikšanās interesenti saņems stādu audzēšanas komplektus ar vajadzīgajiem piederumiem un trīs dažādu augu

sēklas, no kurām, pašiem tās iestādot un rūpējoties par tām sešus mēnešus, būs iespēja izaudzēt kalnu priedi, sarkano ozolu un mēnešzemeni.

Izsūtītajā komplektā atradīsies arī «Auga dienasgrāmata» — konkursa vissvarīgākais dokuments, jo tajā skolēni varēs pierakstīt visas darbības, novērojumus, secinājumus un pētījumus no pašas pirmās līdz pēdējai projekta dienai. Pēc tā, cik rūpīgi un radoši šī dienasgrāmata būs aizpildīta, žūrija lems par uzvarētāju.

Konkursa noslēgumā aicinām skolas iestādīt izaudzētos augus mācību iestāžu teritorijā. Ja tas nav iespējams, skolēni kopā ar vecākiem savus kociņus var iedēstīt pašu izraudzītā dabas stūrītī. Konkursa galvenā balva ir iespēja piedalīties īpašā pasākumā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā šī gada septembrī.

Papildinformācija un pieteikšanās: www.darznica.lv, vēl saziņai: Dārznīcas skolēnu konkursa projektu vadītāja Guna Sniedziņa, tālr. 29136397, epasts: skolenu.konkurss@darznica.lv

Guna Sniedziņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.02.13.konkurss_nakamajiem_darzniekiem.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki