Ciku–caku–caku...

29. XI kolonzālē atklāja ierasto Ziemassvētku izstādi tirdziņu, kas Adventa laikā priecē vietējos un ciemiņus, piepildot pili ar omulīgu pirmssvētku izjūtu. Ja nemaldos, tad jaukā tradīcija dzima pirms 12 gadiem, un, kā jau ierasts, arī šoreiz lielā pārsvarā ir adīti cimdi un zeķes.

Izstādes atklāšanā varējām vērot, vērtēt un iegādāties 28 dalībnieču veikumus, no tām 13 piedalās pirmoreiz, un debitantu — ne iesācēju! — pulka lielākā daļa — kaimiņienes no Tiņģeres. Tā Ritma Zieriņa un Veronika Šlaudere priecē ar rotām, Silvija Paipala — ar apsveikuma kartiņām, bet Dace Zvagule — ar adītiem bēbīšu zābaciņiem, — tas neliels ieskats tiņģernieču pūrā. No neparastākiem darbiem jāpiemin Rūtas Rozes īpatnās grāmatzīmes ar vardīšu un kaķu motīvu un Ilzes Pētersones eglīšu mantiņas — rūķīši. Līdztekus mūsu tradicionālo dalībnieču, Birutas Šenkevicas, Dzintras Jānbergas un Silvas Gulbes, meistarīgajiem adījumiem izstādi kuplināja debitantes Guntas Abajas šalles.

Kā parasti ar labu gaumi izcēlās Lilijas Gleglu Adventa vainagi. Tematisko daudzveidību papildināja Lindas Reimertuses un Elīnas Freipičas rotaslietas, Iras Burlačko, Ritas Rozenbergas un Dzintras Derkevicas zeķes un Elīzas Dambergas glezniņas. Jāpiebilst, ka dažas rokdarbnieces vēl tikai steidza savus darbus pabeigt un bija solījušas papildināt izstādi tuvākajās dienās. Bet izstāde jau ir tāda, kas prasās, lai uz to katrs pats aiziet!

Atklāšanā pateicību visiem, kas netur sveci zem pūra, teica mājasmāte Ruta Bērziņa, un pirmie apmeklētāji tūlīt vēra maciņus, lai iegādātos dāvanas Ziemsvētku vecīša maisam. Pēc tam Ruta visus aicināja uz kopīgu patērzēšanu un pasēdēšanu, baudot smalkmaizītes un siltus dzērienus. Sarunās daiļamata meistares pārsprieda darbu tapšanas knifus, ieskaitot televizora labvēlīgo ietekmi uz zeķu un cimdu adīšanu.

Paldies autorēm, rīkotājām, un lai prieks visiem apmeklētājiem!

Izstāde aplūkojama darba dienās, plkst. 10.00–17.00, līdz pat Zvaigznes dienai.

Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.12.03.ciku_caku_caku.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki