Klusus un mierīgus svētkus!

Būsim rimti un prātīgi, lai nesabojātu svētkus sev un citiem!

Klusajā Ziemsvētku gaidīšanas laikā īpaši jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Neatstāsim degošas sveces Adventa vainagā bez uzraudzības vai bērnu ziņā! Uzmanīsimies, dedzinot eglīšu svecītes!

Jau krietni pirms svētkiem bērni un jaunieši iemēģina pirotehniskos izstrādājumus, kas traucē iedzīvotāju mieru. Pirotehniskos līdzekļus nedrīkst lietot bērni, kas ir jaunāki par 18 gadiem. Atgādinu, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 181. panta 5. daļā ir paredzēta atbildība: par pirotehniskā izstrādājuma izmantošanas kārtības vai izmantošanas ierobežojumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 150 latiem.

Ir sagaidīts pirmais sniegs un sals. Aicinu vecākus pievērst lielāku uzmanību, kā bērni pavada brīvo laiku. Bērni jābrīdina, ka nedrīkst kāpt uz ledus ūdenstilpēs, jo tās ir tikai šķietami aizsalušas. Īstenībā ūdeni sedz plāna, sasalusi slapja sniega kārtiņa.

Dundagā un novadā netrūkst pārgalvju, kas nepietiekamās braukšanas prasmes cenšas pilnveidot Dundagas ielās, krustojumos un stāvlaukumos. Tā 6. XII, aizturot kādu autovadītāju, viņš savu rīcību skaidroja vienkārši: «mani sanesa». Ceļu satiksmes noteikumos teikts, ka jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kas neapdraud gājējus un citus transportlīdzekļu vadītājus. Pie transportlīdzekļa nedrīkst piesiet kamaniņas, riepas un citus slīdošus priekšmetus, lai uz tiem sēdētu un vizinātos. Nelaimes gadījumi var beigties letāli.

Ievērosim sabiedriskās kārtības noteikumus, maksimālo drošību uz ceļiem un būsim savstarpēji iecietīgi. Tad Ziemassvētku laiks mums būs kluss un svētīgs un Jaunais gads — laimīgs un panākumiem bagāts.

Jānis Simsons,
Dundagas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.12.09.klusus_un_mierigus_svetkus.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki