Ēnos tieslietu ministru Gaidi Bērziņu

Tieslietu ministrija

Šogad par tieslietu ministra darbu ir interesējušies un 15. II viņu ēnos 9 skolēni gan no Rīgas, gan no Kurzemes.

Gaidi Bērziņu ēnos Lelde Cīrule no Rojas vidusskolas, Rasma Emerberga, Rigonda Pētersone, Signe Aukmane un Emīls Vīksna no Dundagas vidusskolas, Patrīcija Anna Vavilova un Kristīne Nagle no Rīgas Hanzas vidusskolas, Valts Zutis no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Betija Gulbe no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas.

Tieslietu ministra darba diena sāksies, sniedzot interviju «Dienas rīts» portālam www.diena.lv par aktualitātēm tiesvedības nozarē.

Plkst. 8.45 «ēnas parādīsies» Tieslietu ministrijā, kur tiksies ar tieslietu ministru Gaidi Bērziņu un valsts sekretāru Mārtiņu Lazdovski, kuru ēnos trīs skolēni, un kopīgi aplūkos tieslietu ministru portretu galeriju.

Plkst. 9.00 tieslietu ministrs kopā ar ēnām dosies uz Ministru kabinetu, kur pulcēsies visi valdības pārstāvji ar savām ēnām. Ministru prezidents uzrunās skolēnus, kas ir izrādījuši interesi par valdības darbu un aicinās visus ministrus ar ēnām uz kopēju fotografēšanos.

Plkst. 9.05 premjera vadībā sāksies valdības seminārs Zaļajā zālē par ES fondu 2014.–2020. gadam plānošanas periodu, kurā sākumā varēs piedalīties arī ēnas. Plkst. 9.15 skolēniem būs iespēja iepazīties ar valdības māju un uzzināt par iespējām līdzdarboties valsts darbā.

Plkst. 10.00 Tieslietu ministrs ēnu pavadībā dosies uz Rīgas pili, kur piedalīsies ceremonijā — Latvijas jauno tiesnešu svinīgajā zvēresta nodošanā Valsts prezidentam.

Plkst. 11.00 tieslietu ministrs ar ēnām piedalīsies Maksātnespējas administrācijas (MNA) 10 gadu jubilejai veltītajā preses konferencē. Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš preses konferencē informēs mediju pārstāvjus par MNA veikumu šajos gados, maksātnespējas tiesiskā regulējuma attīstības dinamiku, kā arī par nākotnes iecerēm.

Plkst. 12.00 Gaidis Bērziņš ar skolēniem dosies uz Rīgas Apgabaltiesu, kur kādā no tiesas zālēm tiksies ar tiesnesi, Rīgas Apgabaltiesas priekšsēdētāju Sandru Strenci, tādējādi ēnas gūs priekšstatu arī par tiesas darbu.

Plkst. 13.00 tieslietu ministrs ar ēnām ieradīsies Saeimā, kur tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju, apmeklēs sēžu zāli, ēnas gūs ieskatu Saeimas darbā. Pusdienu laikā ministrs aicinās savas ēnas ieturēt maltīti Saeimas ēdnīcā. Ēnas kopā ar ministru un deputātiem būs aicināti uz kopēju fotografēšanos uz Saeimas Lielajām marmora kāpnēm.

Plkst.14.00 tieslietu ministrs dosies uz Nacionālas apvienības frakcijas sēdi.

Līga Ādamsone, tieslietu ministra preses sekretāre,
tālr. 67036759; 29334423; epasts: Liga.Adamsone@tm.gov.lv

«Ēnotāji» Tieslietu ministrijā

Iespēju būt par «ēnu» tieslietu ministram Gaidim Bērziņam izmantoja Dundagas vidusskolas skolēni Signe Aukmane, Emīls Vīksna, Rasma Emerberga un Rigonda Pētersone. Iespaidos dalās Signe un Emīls.

Puisis atzina, ka viņam bijusi interese redzēt Saeimu no iekšpuses. Signe braukusi tāpēc, ka bijusi izdevība pabūt Tieslietu ministrijā un Saeimā. Abi ievērojuši — skatoties Saeimas sēžu zāli televīzijas pārraidēs, tā izskatās lielāka nekā īstenībā. Emīls bija pamanījis Saeimas skaistās marmora kāpnes, bet Signei negaidīti grezni likušies griesti.

Tā kā jaunieši visu dienu staigājuši līdzi tieslietu ministram G. Bērziņam, viņi piedalījušies gan Maksātnespējas administrācijas 10 gadu jubilejas preses konferencē, gan uzkavējušies Augstākās tiesas zālē. Preses konferencē abi skolēni pamanījuši, ka mediju pārstāvji jautājumus uzdod mierīgi, nevis agresīvi, kā tas dažreiz liekas, skatoties televīzijā. Tiesnese Sandra Strence pastāstījusi, ka tiesas zālē izmanto arī modernās tehnoloģijas, piemēram, ja kāds liecinieks veselības stāvokļa dēļ nevar būt tiesā, izmanto videokonferenci. «Ēnas» redzēja, kā jaunie tiesneši nodod zvērestu un saņem tiesneša zīmi. Šajā pasākumā piedalījās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš.

«Ēnošana» mainījusi priekšstatu par ministru un deputātu darbu. Cilvēki mēdz domāt, ka viņi tikai sēž un neko nedara, bet, iepazīstot tuvāk tieslietu ministra darba dienu, jaunieši sapratuši, ka tā nav. Skolēni G. Bērziņu raksturoja kā strādīgu, laipnu, ar labu humora izjūtu apveltītu cilvēku. Arī «ēnu» pavadone Līga Ādamsone viņiem izteikusi apbrīnu par G. Bērziņa darba spējām.

Kā dāvanu visas tieslietu ministra «ēnas» saņēma grāmatu «Tieslietu ministrijas vēsture». Signe secināja: viņai patikusi visa diena un nenožēlo, ka aizbraukusi. Emīls sacīja, ka šī diena viņam bijusi ļoti interesanta un viņš labprāt gribētu paskatīties, kā darbs notiek arī citās ministrijās. Vēl viņš piebilda: «Gribu kļūt par tieslietu ministru!» Lai Emīla sapnis piepildās!

Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.02.15.enos_tieslietu_ministru_gaidi_berzinu.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki