Ceļojošā izstāde Dundagas bibliotēkā

Līdz 28. III apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ceļojošā izstāde «Sievietes fotomirklis».

Izstādes fotogrāfiju izlase attēlo sievieti gan lauku darbos, gan mākslinieciskās profesijās un atpūtā. Fotogrāfijas ļauj novērtēt aizgājušo laiku modes untumus tērpos un frizūrās, kā arī īpašo

cepuru eleganci. Tāpat tās atklāj sievietes ģimeniskumu un draudzību, attiecības ar saviem gadiem un, visbeidzot, arī ar pašu fotogrāfu.

Mūsdienās, kad sievietes sociālais statuss, salīdzinot ar pagājušā gadsimta sākumu, ir ievērojami mainījies, izstādē redzamās fotogrāfijas sniedz lieliskus pierādījumus sievietes pievilcībai, nozīmei un daudzpusībai arī pagātnē. Tādējādi izstāde «Sievietes fotomirklis» apliecina sieviešu spēju būt stiprai un trauslai vienlaikus.

Izstādē apkopotās fotogrāfijas no LNB krājuma un vairāku privātpersonu arhīviem aptver laiku no 19. gs. beigām līdz 20. gs. vidum. Foto ekspozīciju iespējams arī skatīt Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas projekta «Zudusī Latvija» kontekstā, kas apvieno unikālu informāciju par reiz dzīvojušiem latviešiem un zudušām vai pārmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām.

Ruta Emerberga

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.03.07.izstade.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki