Kāda tad ir ... sieviete?

Par 4. III pilī skatīto izrādi «Tāda es esmu!» iespaidos un pārdomās dalās Ēriks Bērzkalns un Zanda Napska.

Ēriks Bērzkalns: «Izrāde likās saistoša, arī tāpēc, ka man patīk aktrise Zane Daudziņa. Būtu gan gribējies, lai viņa nespēlē viena, bet gan kopā ar kādu citu aktrisi, kas izrādē būtu viņas draudzene. Tad būtu vēl interesantāk.

Vai tiešām «Privātās Dzīves» lasīšana, friziera apmeklējums, manikīrs un pedikīrs ir lietas, kam jāpievērš tik liela nozīme? Vai tās vispār ir problēmas? Vai mēs paši tās ar savu attieksmi nepārvēršam par problēmām?

Protams, sievietēm jābūt skaistām, bet nepārspīlējot».

Zanda Napska: «Man izrāde patika. Ar lielu interesi sekoju aktrises Zanes Daudziņas meistarīgajai aktierspēlei. Tāpat izrādi lieliski papildināja uz ekrāna redzamais videomateriāls par mums — sievietēm. Domāju, ka izrāde vairāk uzrunāja sievietes. Vēlētos teikt lielu paldies mūsu novada kultūras dzīves vadītājai Smaidai par šo jauko izrādi. Priecēja arī skatītāju pilnā zāle.

Izrāde asprātīgā stilā atklāja sievietes pasauli, to, cik daudz spēka, laika un līdzekļu sieviete iegulda, lai izskatītos labi. Tāpat tika apspēlēta tēma, cik liela nozīme ir krāsainajām un daudzsološajām skaistumkopšanas līdzekļu reklāmām. Tās uzrunā mūs, sievietes, skatoties televīziju vai pārlapojot sievietēm adresētos žurnālus. Protams, ja vien maciņš atļauj, vēlamies reklamēto produktu izmēģināt. Gadās, ka trāpām desmitniekā, bet ir reizes, kad iegādātā prece tomēr mums neder.

Saprotams, ka ikvienai no mums ir vēlme izskatīties labi. Turklāt — jebkurā vecumā. Un, kā zināms, latviešu sievietes ir īpašas! Jo, lai arī cik grūti reizēm dzīvē mums klātos, mēs atlicināsim naudiņu jaunai lūpu krāsai vai spilgtai šallītei.

Skatoties izrādi, aizdomājos par laiku, kad Latvijā un arī pasaulē valdīja jaunības kults. Manuprāt, tagad šī tendence tomēr ir mazinājusies. Sabiedrība ir sapratusi, ka sieviete ir skaista jebkurā vecumā — 18, 40 vai 70 gados. Domāju, ka ar gadiem, uzkrājot zināmu dzīves pieredzi, sievietes šarms tikai aug.

Izrāde izskanēja arī atziņa — lai gan lietā tiek liktas dažādas skaistumkopšanas procedūras, svarīga tomēr ir pati sieviete. Viņas jūtu pasaule un dvēseles stāvoklis. Jo, manuprāt, mēs varam no visas sirds nodoties skaistumkopšanai, bet, ja mūsu dvēselēs būs tukšums, laimīgas mēs nebūsim tik un tā. Tādēļ mums jācenšas atrast laiku labai grāmatai, labai filmai, jā, arī teātra izrādei. Kādas no mums savu piepildījumu rod baznīcā. Ikvienai no mums noteikti ir savs veids, kā dzīvi padarīt krāsaināku, kā gūt labas emocijas. Jā, arī es laiku pa laikam izlasu kādu dzejas grāmatu, tāpat esmu draugos ar bērnu literatūru. Īpaši man patīk zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes darbi. Mieru un spēku ikdienā man dod ticība Dievam. Katra svētdiena, kad aizeju uz dievkalpojumu, ir kā mazi svētki.

Priecīgas un gaišām domām piepildītas, mēs patiešām esam skaistas. Turklāt varam dāvāt prieka pilnus mirkļus bērniem, ģimenei, apkārtējiem.

Daba ir atmodas priekšā. Pavasaris nāk! Mīļās Dundagas sievietes, atvērsim arī mēs savas sirdis labajam un būsim skaistas un laimīgas!»

Apkopoja Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.03.08.sievietes.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki