Nesauksim bez vajadzības «ātros»!

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001.

Veselības ministrija ir uzsākusi darbu, lai samazinātu sekundāro neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) izsaukumu skaitu — tādus izsaukumus, kad nav apdraudējuma cilvēka veselībai vai dzīvībai.

Šādi izsaukumi nelietderīgi izlieto resursus un būtiski ietekmē NMP dienesta iespējas ātri nokļūt negadījuma vietās, kur jāpalīdz patiešām smagi cietušajiem vai ļoti slimiem pacientiem.

Kādas ir iespējas saņemt veselības aprūpes pakalpojumus ārpus ģimenes ārsta darba laika?

Kā rīkoties nelielu traumu vai vieglu saslimšanu gadījumos?

Iedzīvotājiem, lai saņemtu vajadzīgo palīdzību vai konsultāciju un samazinātu sekundāro NMP izsaukumu skaitu, iespējams:

  • sazināties ar savu ģimenes ārstu (telefonkonsultācijas, apmeklēt ģimenes ārstu akūto pacientu pieņemšanas laikā , pieteikt ģimenes ārsta mājas vizīti);
  • pašam doties uz tuvāko ārstniecības iestādi (pie dežūrārsta, uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu, slimnīcas uzņemšanas nodaļu);
  • ārpus ģimenes ārsta darba laika darba dienās no plkst. 17.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti ir iespēja zvanīt uz Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta izveidoto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 un saņemt kvalificētu mediķa padomu vienkāršāku saslimšanu gadījumos. Pa šo tālruni konsultē dažādos medicīniskos jautājumos — kā rīkoties paaugstinātas temperatūras un saaukstēšanās gadījumā, paaugstināta asinsspiediena, vemšanas, caurejas, vēdera, ausu sāpju, dažādu traumu un lūzumu gadījumos, saules (arī solārija) apdegumu gadījumos.

Saņemt informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem (piemēram, kādus ārstnieciskos pakalpojumus apmaksā valsts, informāciju par pacienta iemaksām un no pacientu iemaksām atbrīvotajām kategorijām u.c.) var, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba laikā) vai mājas lapā www.vmnvd.gov.lv.

Steidzamās medicīniskās palīdzības punkti

3. līmeņa steidzamās medicīniskās palīdzības punkts: Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, V. Ruģēna iela 7, Talsi, LV-3201, tālr. 63223350.

Ārstniecības iestāžu saraksts Kurzemē, kur pieejami dežūrārsti

SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» — Ventspils, Inženieru iela 60, tālr. 63624721, pieaugušajiem un bērniem, darba dienās no plkst. 15.00 līdz 21.00, sestdienās un svētdienās no 9.00 līdz. 15.00.

Kuldīgas slimnīca — Kuldīga, Aizputes iela 22 (pieņem pacientus, kad slimnīcā noteikta dežūra), tālr. 29508301, pieaugušajiem un bērniem, darba dienās no plkst. 18.00 līdz 20.00, sestdienās un svētdienās visu diennakti.

Dežūrārsts nodrošina mājas vizītes

Bērniem līdz 18 gadu vecumam; I grupas invalīdiem; personām, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe (pacientiem ar noteiktām diagnozēm); pacientiem, kas saņem veselības aprūpi mājās atbilstoši normatīvajiem aktiem; pacientiem, kam nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija; pacientiem, kas ir vecāki par 80 gadiem (pacienta iemaksa Ls 2); pacientiem ar gripas saslimšanu gripas epidēmijas laikā (pacienta iemaksa Ls 2).

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.03.15.medicina.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki