Zemes stunda 2012

31. III plkst. 20.30 uz vienu stundu — Zemes stundu — pilsētas un pašvaldības visā pasaulē izslēgs iedzīvotājiem labi zināmo ēku ārējo apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību vides ilgtspējai un aicinātu padomāt par katra cilvēka ikdienas rīcību tās saglabāšanai un uzlabošanai.

Pērn akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku 135 valstīs un teritorijās vairāk nekā 5000 pilsētās, arī 38 Latvijas pašvaldībās, tostarp Dundagas novadā.

Izsakām lielu pateicību Dundagas novadam par piedalīšanos pagājuša gada akcijā un aicinām piedalīties arī šogad, paužot vienotību un ieinteresētību.

Visas pasaules iedzīvotāji ir aicināti mainīt, uzlabot savu dzīvesveidu, lai tā kļūtu videi draudzīgāka. Sk. http://www.youtube.com/earthhour

Veidi, kā novads var atbalstīt akciju un piedalīties:

 • atsūtot apstiprinājumu brīvā formā par gatavību piedalīties akcijā Zemes stunda 2012 (norādot kontaktpersonu, ar kuru sazināties vajadzības gadījumā — ieteicams sabiedrisko attiecību vadītāju);
 • 26. III no plkst. 20.30 līdz 21.30 pēc iespējas izslēgt fasādes apgaismojumu labi pamanāmām un pazīstamām, centrālām ēkām vai objektiem novadā (baznīcas, domes ēkas, kultūras nami u.c.), neradot riskus iedzīvotāju drošībai (ielu apgaismojumus ieteicams atstāt vai samazināt tikai daļēji, jo akcija ir simboliska un tās mērķis nav elektroenerģijas ietaupīšana stundas ietvaros);
 • ja šādi apgaismoti objekti novadā nav atrodami, tas netraucē piedalīties akcijā, aktīvi informējot par to iedzīvotājus un uzņēmumus vai rīkojot kādu īpašu, Zemes stundai veltītu pasākumu, vai apņemoties veikt kādas videi draudzīgas darbības nākotnē.

Kā vēl novada pašvaldība var iesaistīties «Zemes stundas 2012» norisē?

 • Ievietot Pasaules Dabas fonda nodrošināto informāciju par Zemes stundu pašvaldības interneta lapā, vairāk informācijas: www.pdf.lv/zemes-stunda;
 • Ievietot Pasaules Dabas fonda nodrošināto Zemes stundas baneri pašvaldības interneta lapā;
 • izsūtīt Pasaules Dabas fonda nodrošināto informāciju par Zemes stundu pašvaldības teritorijā esošajiem lielākajiem uzņēmumiem un iestādēm;
 • organizēt Zemes stundai veltītus pasākumus savā pašvaldībā;

Ko novada pašvaldība var iegūt, atbalstot Zemes stundu 2012?

 • Iespēja parādīt novada iedzīvotājiem, ka pašvaldībai rūp apkārtējas vides un iedzīvotāju labklājība, ka pašvaldība domā par vides jautājumiem un planētas ilgtspēju, ko var nodrošināt arī nelielas un reizēm pat ļoti vienkāršas darbības ikdienā.
 • Iespēja izglītot pašvaldības iedzīvotājus par elektroenerģijas un citu resursu taupīšanu ikdienā, kā arī videi draudzīgāku dzīvesveidu.
 • Iespēja pievērst sabiedrības uzmanību vides problēmām un radīt pozitīvas izmaiņas.
 • Nepalikt malā un būt starp tām pasaules pilsētām un pašvaldībām, kuras atbalsta Zemes stundu, iegūstot gan starptautiska, gan vietēja mēroga publicitāti.

Gaidīsim jūsu apstiprinājumu pa faksu 67505651 vai e-pastu info@pdf.lv

Ar cieņu
Jānis Rozītis,
direktors

Kontaktpersona: Edīte Husare, projekta vadītāja, tel.: 67505640, mob.: 29509672, epasts: ehusare@pdf.lv

Informācijai.

Ja pašvaldība izmanto ielu apgaismojuma regulēšanai «Citylight.net» sistēmu, tad uzņēmums SIA «Teliko» inteliģentajam ielu apgaismojumam «Citylight.net» ir izstrādājis īpašu «Zemes stundas» pogu, kas uzņēmuma sadarbības pašvaldībām akcijas ietvaros ļauj samazināt ielu apgaismojumu. SIA «Teliko» atgādina, ka, ekonomējot ielu apgaismojuma patērētās kilovatstundas, tiek samazināts arī atmosfērā nonākošais CO2 izmešu daudzums. Viena kilovatstunda var atmosfērā izplatīt līdz pat 619 gramiem CO2.

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.03.19.zemes_stunda.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki