Jauni zemessargi

13. IV pilī zemessarga svinīgo zvērestu nodeva 9 jaunieši, pārsvarā mūsu vidusskolas 12. klašu puiši: Nauris Apškrūms, Jānis Balodis, Ēriks Feldentāls, Ralfs Indriksons, Mārtiņš Šenbergs, Valters Zēfelds un Kārlis Zvirbulis.

Šādu iespēju — 18 gadus veciem Latvijas Republikas pilsoņiem kļūt par zemessargiem — paredz likums «Par Latvijas Republikas Zemessardzi». Dundagas jaunsargu vadītājs Laimonis Ulmanis uzsvēra, ka šis ir pirmais šāds notikums Dundagas novadā.

Uz sarunu aicināju Ēriku Feldentālu.

— Kā tu izvēlējies kļūt par zemessargu?

— Kādu reizi skolā bija Ventspils zemessargu un jaunsargu priekšstāde. Tā mani ieinteresēja. Radās doma iesaistīties zemessargos. Aizraujoši man izskatījās pārgājieni, ko rādīja. Pajautāju Laimonim Ulmanim, kā kļūt par zemessargu. Apvaicājos pāris draugiem, vai viņi nevēlētos pieteikties. Tad mēs Dundagā būtu tāda maza grupiņa. Laimonis visu koordinēja. Es uzņēmos atbildību par pārējiem, organizēju dokumentu sagatavošanu, izbraucām ārstu pārbaudes. Tie, kas patiešām gribēja, savācās. Sākumā bijām kādi 9, bet tad 2 neizturēja līdz galam, nepietika apņēmības. Skatījos, lai puiši visu izdarītu laikā, jo tā daļēji bija arī mana atbildība.

— Kā pārliecināji iesaistīties draugus?

— Teicu, ka jāizmēģina kaut kas jauns. Jāpārbauda sevi. Viņus piesaistīja iespēja turēt rokās ieroci un trenēties šaušanā. Fizisko sagatavotību vēl pārbaudīs. Vasarā būs zemessargu sporta svētki, tur varēs sevi parādīt.

— Kāda bija diena, kad jānodod zvērests?

— Atnācām stundu agrāk, bija neliels satraukums. Parakstījām līgumus, mums ātri apmācīja stāju rindā, visas kustības. Pasākumā domāju, ka šobrīd uzņemos lielu atbildību. To arī pauda zvērests. Beigās bija fotografēšanās pie karoga. Jutos apmierināts, ka tas ir paveikts.

— Kādu atbildību jūs uzņematies?

— Mums, pat riskējot ar savu dzīvību, jāpalīdz Latvijas pilsoņiem, saviem tuvākajiem un sev. Jārūpējas par kārtību.

— Ko tas nozīmē? Tu iesi pa ielu un, ieraugot kādu nekārtību, iejauksies?

— Jā, drīkstu aizrādīt, ja nepieciešams, izmantot fizisko spēku.

— Bet jūs aiziesiet studēt un Dundagai atkal nekā?

— Arī tad, kad studēsim, atbrauksim taču mājās. Ja būs kāds pasākums, varam uzvilkt uniformas un piedalīties.

— Būtu jauki, ja jūs visi septiņi uniformās parādītos.

— Atceres dienās noteikti tas tā varētu notikt.

— Kas jūs sagaida tagad?

— Brauksim uz Talsiem pēc formas tērpiem. Būs 10 stundu apmācības: 2 stundas teorētiskā apmācība, pēc tam šaušana un orientēšanās. Tad varēsim piedalīties kārtīgās apmācībās.

— Lai jums veicas un prieks atgriezties arī Dundagā!

Sarunājās Diāna Siliņa, pasākumu fotografēja Dainis Kārkluvalks

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.04.18.jauni_zemessargi.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki