Lielajā talkā

Kā veicies Lielajā talkā, stāsta Andris Kojro, Ilmārs Gleglu un Andra Ratkeviča.

Andris Kojro: «21. IV laika apstākļi mūs lutināja, tāpēc prieks strādāt bija jo lielāks. Kopā ar vairākām Dundags vidusskolas klasēm tīrījām Dundagas dīķmalu. Labi pastrādājām: salasījām plastmasas, stikla pudeles un koku gabalus. Skolotāji un skolēni talkoja arī pie «Mazās skolas», tehniskie darbinieki — pie «Lielās skolas». Domāju, vai tiešām, kā ierasts, nepieteiksies Nevejas jaunieši. Pieteicās gan un satīrīja ceļmalu Nevejas pusē, salasot apmēram vienu manas mašīnas kravu ar atkritumiem. Arī Valpenes iedzīvotāji kopā ar bērniem talkoja savā ciemā. Izrādās, ka arī pērn Valpenē bijusi talka. Visās vietās piedalījās arī pa kādam sunim, kas pozēja, cenzdamies ietikt bildēs.

Lielās talkas rītā par maisiem interesējās divi kungi no Pāces. Viņiem esot sakopjama teritorija Pācē. No tilta līdz «Spīdolu» mājām viņi bija salasījuši 15 maisus. Vēl ļoti čakls talcinieks bija Dzintars Bumbieris, kas noskatījis, ka ceļa posms no Nevejas līdz Būkaltiem ir ļoti nekārtīgs. Viņa veikums bija vairāk nekā 1 manas mašīnas krava. Vīdalē iedzīvotāji talkoja kapsētā. Mazirbes skola savu teritoriju un ceļmalu sakārtoja dienu iepriekš.

«Ievleju» dārziņu kolektīvs saposa dārziņu apkārtni. Talkas notika arī ap atsevišķām mājām, piemēram, «Lauciņu» iedzīvotāji bija sarīkojuši savas apkārtnes sapošanu.

Šogad maisu skaita ziņā savācām vairāk atkritumu nekā pērn. Paldies visiem talciniekiem!»

Ilmārs Gleglu: «Lielajā talkā Kolkā piedalījās visa skola. Skolotāji un skolēni izstaigāja visu centru un piekrasti no Zēņu dīķa līdz Kolasragam, savācot pietiekami daudz atkritumu. Diezgan aktīva kustība bija vērojama privātmāju apkārtnē, kur katrs sakopa savu teritoriju. Arī pie «Dzelmēm» iedzīvotāji sakārtoja bijušo bērnu laukumu. Sīkragā kapu talku bija sarīkojusi Rasma Sakne. 23. IV līdz pusdienlaikam algotie strādnieki izstaigāja ceļmalas līdz Ēvažiem un salasīja 20 maisus atkritumu».

Andra Ratkeviča: «Šogad mūsu administrācijas darbinieki talkoja pie Melnsilupes, Rojas novadā. Taču no Vaides līdz Kolkai kāpas un liedagu izstaigājuši 8 pieaugušie un 4 bērni, kas katru vasaru atpūšas «Purvziedos». Viņi salasījuši ap 60 maisiem atkritumu. Secinājums — kāpas un liedags tomēr kļūst tīrāki».

Uzklausīja Diāna Siliņa, fotografēja Andris Kojro

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.04.23.lielaja_talka.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki