Ģimenes dienā

19. V, skaistā pavasara dienā, 16 ģimenes devās Ģimenes dienas jautrajā pārgājienā. Stāsta novada kultūras dzīves rīkotāja Ruta Bērziņa, savos iespaidos dalās pasākuma dalībniece Daina Miķelsone.

Ruta: «Pasākuma mērķis bija citādāk kopā pavadīta diena vecākiem ar bērniem. Ģimenes piedalījās dažādā sastāvā: tēvs ar bērnu, māte ar bērnu, tikai bērni, pilnas ģimenes un apvienotās ģimenes. Viss sākās ar gājienu no bērnudārza uz parku, kur ieskaņā jauki dejoja «Sensus» mazie dejotāji un skaisti dziedāja Krista un Roberts Ludeviki. Saulainajā dienā acis īpaši priecēja Dainas Miķelsones darinātie krāsainie dejotāju tērpi. Pēc tam katra komanda saņēma uzdevumu lapu, kas bija jāaizpilda un beigās jānodod vērtētājiem. Maršruts veda no parka uz bērnudārzu, garām «Mazajai skolai», baptistu baznīcai, vidusskolai, centra veikaliem, pienotavai, Krokodilam, luterāņu baznīcai, tirgum, pilij. Ik pa laikam bija jāizpilda kāds uzdevums, piemēram, jāsaskaita pils terases pakāpieni, jāuzraksta, kurš ir luterāņu baznīcas altārgleznas autors, jāizstaigā kāds gabaliņš koka tupelēs, jāsacer reklāma par baptistu baznīcu un stāstiņš, kurā katrs vārds sākas ar vienu burtu (trīs četri teikumi). Visu drīkstēja darīt mierīgi, bez steigas. Parkā jebkurš varēja uzspēlēt kroketu, izbaudīt vasaras slēpošanu un Tarzāna lēcienu, kā arī pēc sirds patikas izlēkāties pa piepūšamo pilsētiņu.

Pirms apbalvošanas visus gaidīja pārsteigums — ģimenēm bija kopīgi jānodejo deja, ko tām lieliski bija iemācījušas mazās «Sensus» dejotājas kādā no uzdevumiem. Paldies uzņēmējiem, kas atbalstīja pasākumu: Dundagas stādaudzētavai, z/s «Kļaviņas», IK «Auto un Būve», veikaliem «Foto jums!» un «Top!».

Noslēgumā jauku koncertu, kurā skanēja pat kāju klavieres, sniedza atraktīvā Manguļu ģimene no Ogres. Kā sacīja Gedras Gorjunovs, pasākums bija jauks, jo bērni varēja izdampēties.

Paldies visiem dalībniekiem!»

Daina: «Man patīk visi Dundagā rīkotie pasākumi. Labprāt tos atbalstu. «Ģimenes dienas jautrais pārgājiens» man ļoti patika, jo bija brīnišķīgs laiks un gājiens bija izdevies krāsains. Pats pārgājiens pārdomāts līdz sīkumam: ģimenes savu startu sāka dažādās vietās, lai nebūtu drūzmēšanās. Mūsu komanda — es, mans vīrs Jānis, bērni Rūdolfs Artūrs un Agate Jete, mana mamma un māsas dēls Emīls — sākām pārgājienu pie bērnudārza. Rūdolfu Artūru visvairāk saistīja iešana koka tupelēs. Man visinteresantākā likās bumbiņas pūšana, vērtēja, cik augstu var to uzpūst. (Sk. foto!) Tāpat aizraujoša bija bumbiņas mešana un stafete pie «Mazās skolas». Kur nu vēl vasaras slēpošana parkā! Skaista bija visu ģimeņu kopdeja, ko tām bija iemācījušas mazās «Sensus» dejotājas. Dejoja pat tēti!

Priecājos, ka dāvanas bija jālozē. Mums laimējās, jo izlozējām tieši to puķu podu, kuru bijām jau agrāk vēlējušies. Man gan šķiet, ka uzvarēt un līdz ar to tikt pie balvām vieglāk bija ģimenēm, kur mazāks cilvēku skaits.

Pēc pārgājiena un tā noslēguma parkā turpinājums sekoja mūsu «Ievleju» dārziņā, kur atpūtāmies kopā ar jauko Manguļu ģimeni un uzaicinājām vēl kaimiņus.

Tādus pasākumus Dundagā vajag!»

Diānas Siliņas teksts, Zintas Rozefeldes foto

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.05.25.gimenes_diena.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki