Pieteikšanās «Sējējam-2012»

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam «Sējējs-2012».

Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs vienpadsmit grupās, pasniegs arī balvu par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Dalībniekus konkursā «Sējējs-2012» vērtēs šādās grupās: «Lopkopība», kurā vērtēs piena un gaļas ražošanas saimniecības, kā arī jau tradicionālajās — «Augkopība», «Lauksaimniecības kooperatīvs» un «Ģimene lauku sētā». Otro gadu konkursā dalībnieki varēs piedalīties grupā «Lauku attīstības projekts», kurā vērtēs sekmīgākos projektus lauksaimniecībā, inovācijās un pārtikas ražošanā. Šī gada jaunums — «Gada LEADER grupa», kurā vērtēs vietējās rīcības grupas, kas aktīvi darbojas vismaz trīs gadus. Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī grupās «Jaunais veiksmīgais zemnieks», «Rītdienas sējējs — mazpulks» un «Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai».

Pieteikumi dalībai konkursa grupās «Lopkopība», «Augkopība» un «Ģimene lauku sētā» jāiesniedz Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultāciju birojos. Konkursa grupā «Lauksaimniecības kooperatīvs» pieteikumi jāiesniedz Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijā (LLKA) Rīgā, Republikas laukumā 2. Savukārt pieteikumi dalībai konkursam grupā «Lauku attīstības projekts», konkursa grupās «Gada LEADER grupa» un «Jaunais veiksmīgais zemnieks» jāiesniedz Lauku atbalsta dienestā (LAD). Pieteikumi dalībai šajās konkursa grupās jāiesniedz līdz 20. VI.

Konkursa grupā «Rītdienas sējējs — mazpulks» pieteikumi jāiesniedz biedrībā «Latvijas Mazpulki» Rīgā, Ezermalas ielā 24/26, līdz 20. VI, savukārt grupā «Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai» — Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA) Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 1. VII.

Jau sesto gadu pasniegs balvu par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai nominācijai izvirza ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Pretendenti jāpiesaka līdz 15. VII Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā Republikas laukumā 2, 23. stāvā, 2302. kabinetā.

Katrā konkursa grupā noteiks vienu laureātu, kas saņems sudraba medaļu, diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus godinās konkursa noslēguma pasākumā oktobrī. Konkursa balvu fonda veidošanā var piedalīties iestādes, organizācijas, uzņēmumi un privātpersonas.

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var ZM interneta lapas www.zm.gov.lv sadaļā «Sējējs-2012».

Sagatavoja Ilze Šteine

zinas/2012.05.25.sejejs.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki