Iegūsti profesiju gada vai pusotra laikā!

Valsts izglītības attīstības aģentūras aicina jauniešus iegūst profesiju gada vai pusotra laikā.

Jaunieši vecumā līdz 25 gadiem ar pamatskolas vai vidusskolas izglītību un bez profesijas var mācīties bez maksas un saņemt stipendiju, un apgūt 39 profesijas 35 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) jau trešo gadu īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu «Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai», lai jaunieši varētu gada vai pusotra laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā.

2012./2013. mācību gadā ar ESF atbalstu 36 profesionālās izglītības iestādēs jaunieši bez maksas varēs apgūt kādu no 54 profesijām 94 profesionālās izglītības programmās. Mācībām var pieteikties 17-25 gadus veci jaunieši.

Lielākajā daļā programmu var iestāties, ja iegūta vidējā izglītība, taču starp tām ir arī viengadīgas programmas, kurās var mācīties vismaz 17 gadus veci jaunieši, kas ieguvuši pamatizglītību.

Projekta laikā jaunieši var apgūt pavāra, metinātāja, namu apsaimniekošanas meistara, veterinārārsta asistenta, lokomotīvju saimniecības tehniķa, jumiķa, kokkopja (arborista), meža mašīnu operatora un citas profesijas. Pilns profesionālās izglītības iestāžu un piedāvāto profesionālās izglītības programmu saraksts pieejams izglītības ceļvedī www.niid.lv.

Mācību laikā jauniešiem maksā stipendiju. Audzēkņiem nodrošina dzīvošanu skolas dienesta viesnīcā.

Vairāk informācijas par projektu: www.viaa.gov.lv sadaļā «VIAA īstenotie projekti».

Lejuplādēt pievienotos failus:

Linda Lietaviete

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.06.13.iegusti_profesiju_gada_vai_pusotra_laika.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki