Sabiedriskā kārtība maijā

Maijā saņemti un reģistrēti 24 ieraksti par dažādiem notikumiem.

Ģimenes un kaimiņu konflikti reģistrēti 3 reizes, par automašīnas vadīšanu reibuma stāvoklī Ceļu policijai nodotas 2 lietas, Valsts policijai nodotas 2 lietas, naktsmiera traucēšana reģistrēta 1 reizi, 4 reizes palīdzēts iestādēm, 2 reizes veiktas pārrunas novada skolās, nepilngadīgu personu alkohola lietošana konstatēta 2 gadījumos, izņemts pavisam 1 litrs nelegālā alkohola (spirts), patrulēts kopumā 28 stundas.

14. V plkst. 21.58 saņemta informācija, ka ar automašīnu izbraukā Dundagas vidusskolas sporta laukumu. Vainīgās personas noskaidrotas.

20. V plkst. 23.30, patrulējot Dundagas pils parka apkārtnē, sastapti vairāki jaunieši. Divām nepilngadīgām personām konstatēta alkohola klātbūtne izelpā. Sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

20. V plkst. 4.50, patrulējot Dundagas centrā, pamanīta automašīna «VW Golf» sarkanā krāsā. Tās vadītājs, pamanot policijas auto, strauji iegrieza veikala «Top!» stāvvietā un iebrauktuvē to atstāja. No automašīnas izlēca vairākas personas un aizbēga. Apskatot braucamo, konstatēts, ka tajā atrodas beisbola nūja. Nav grūti iedomāties, ko šīs personas vēlējās darīt Dundagā.

21. V plkst. 20.50 saņemta informācija, ka Vīdalē persona alkohola reibumā izbraukājusi dārzu, nolaužot augļu kokus un sabojājot stādījumus. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās, vainīgā persona aizturēta un izsaukta Ceļu policijas ekipāža.

Patrulējot Dundagā, novērots, ka mazgadīgie joprojām braukā ar velosipēdiem pa koplietošanas ceļiem. Lūdzu vecākus pievērst lielāku uzmanību bērnu rīcībai un kontrolēt, pa kurieni viņi brauc ar velosipēdu. Saskaņā ar Latvijas APK 173. pantu vecākiem var piemērot sodu par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, t.i., par nepietiekamu bērna brīvā laika izmantošanas kontroli.

Vēlreiz gribu atgādināt noteikumus.

Braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali atļauts personām, kas nav jaunākas par 12 gadiem. Velosipēda vadītājam jābūt klāt velosipēda, mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai, kas pēc Ceļu satiksmes noteikumu 35. punktā minētās amatpersonas t.i., policijas darbinieka, robežsarga (uz valsts robežas vai pierobežā) vai muitas darbinieku (muitas zonā) pieprasījuma jāiedod pārbaudei [2, p. 217].

Braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali pilngadīgas personas pavadībā atļauts bērniem, kas nav jaunāki par septiņiem gadiem. Bērniem šajā gadījumā jālieto aizsprādzēta aizsargķivere. Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi [2, p.218].

Braucot pa brauktuvi vai ceļa nomali diennakts tumšajā laikā neapgaismotos ceļa posmos vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam priekšpusē jābūt iedegtam baltas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem: priekšpusē — baltu, aizmugurē — sarkanu, abos sānos (riteņu spieķos) — diviem oranžiem (dzelteniem).

Velosipēdu un mopēdu vadītājiem pa ceļu atļauts braukt vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves labajai malai. Netraucējot gājējus, atļauts braukt pa ceļa nomali, bet velosipēdu vadītājiem — arī pa ietvi. Pilnīgāka informācija grāmatā «Ceļu satiksmes noteikumi» — «Papildu prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem»

Tāpat aicinu uz Jāņiem saimniekiem appļaut savas privātās teritorijas, lai nākamgad nebūtu jādomā, ko iesākt ar kūlu.

Jānis Simsons, novada pašvaldības policijas inspektors

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.06.18.sabiedriska_kartiba.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki