«Mazā Eiropiāde» atkal Dundagā

30. VI un 1. VII otro vasaru pēc kārtas Dundagas estrādē notiks «Mazā Eiropiāde», kurā piedalīsies daudzi dejotāji no dažādām Latvijas vietām. Pirms svētkiem uz sarunu aicināju mūsu Daci Treinovsku.

— Kāpēc «Mazā Eiropiāde» atkal notiek Dundagā?

— Visiem kolektīviem pērn ļoti pie mums patika, mūsu viesi bija apmierināti ar sagaidīšanu, ar ēdināšanu, dzīvošanu, organizatorisko pusi un pavadīšanu. Kā uzdeva jautājumu, kur šogad rīkot «Mazo Eiropiādi», tā visi dalībnieki vēlējās atkal atgriezties Dundagā. Viņi pat teica, ka šeit piedzīvojuši labāko «Mazo Eiropiādi». Kas man atlika? Aiz labas sirds piekritu. Pērn tikko pēc šiem deju svētkiem gan nosolījos — vairs nekad mūžā! Protams, lai viss būtu, kā pienākas, bijām ieguldījuši ļoti lielu darbu. Tādā ziņā šogad ir vieglāk: pamats mums ir, vairāk pielabojam trūkumus. Tomēr rīkotājiem tāpat būs jāpieliek krietnas pūles, jo nāksies visu salikt un sakārtot.

— Cik daudz kolektīvu piedalīsies šogad?

— Apmēram tikpat, cik pirms gada. Būs vairāk bērnu: nācis klāt bērnu kolektīvs «Purenīte» no Siguldas. Nebūsim vairs vienīgie no Kurzemes lielajiem dejotājiem — būs kolektīvs «Vaduguns» no Liepājas.

— Kas dejos no mūsējiem?

— «Dun-dang» jaunieši un seniori. Dejotāji ļoti atbildīgi izturas pret šo pasākumu. Uz «Padujas Eiropiādi» braucam gandrīz visi — kopā 26 dancotāji. Mums ieplānotas labas ekskursijas, lai cilvēki, maksājot naudu un dodoties tik tālu, šo braucienu arī izbauda. Roma, Venēcija, Sanmarīno, Paduja…

— Kāda ir «Mazās Eiropiādes» programma?

—Sestdien notiks mēģinājumi, vakarā zaļumballe parkā. Uz to aicināti ne tikai «Mazās Eiropiādes» dalībnieki, bet visi, kas vēlas. Svētdien vēl pēdejā sagatavošanās un tad pēcpusdienā četros koncerts, ko vadīs aktieris Zigurds Neimanis.

— Kas šogad būs atšķirīgs no pērnā gada svētkiem?

— «Eiropiādē» ir prasība, ka jādejo dzīvās mūzikas pavadījumā. Nedrīkst būt ierakstu mūzika. Pagājušogad lielā kapela spēlēja tikai tām kopdejām, ko gatavojām «Tartu Eiropiādei». Šoreiz dzīvā mūzika skanēs vairāk. Esam pieraduši dejot Ingas Šmēdiņas klavierspēles pavadījumā. Savus «Eiropiādes» muzikantus pirmoreiz satikim sestdien. Tā dejot nebūs tik vienkārši, būs jāpielāgojas un jāpierod.

Vēl kāds jaunums — dejotāji skatītājus iesaistīs rotaļās. Kad aizbrauc uz «Eiropiādi», tad arī tā notiek. Būs gan pazīstamākas rotaļas, kā «Plaukstiņpolka» un «Tūdaliņ tagadiņ», gan arī mazāk zināmas, bet interesantas.

Visus gaidām!

—Tātad sestdien, 30. VI, plkst. 21.00 zaļumballe, ieeja — Ls 2. Svētdien, 1. VII, plkst. 16.00 «Eiropiādes» koncerts, ieeja skolēniem un pensionāriem Ls 0,50, pārējiem Ls 1. Viss notiks Dundagas parka estrādē. Aicinām nelaist garām izdevību izbaudīt zaļumballi un skaistu deju koncertu!

Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.06.26.maza_eiropiade_atkal_dundaga.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki